Unia Europejska: Możliwe zmiany w umowie handlowej z Wielką Brytanią. Europosłowie mają wątpliwości

Świat
Unia Europejska: Możliwe zmiany w umowie handlowej z Wielką Brytanią. Europosłowie mają wątpliwości
Pixaby/Capri23auto
Możliwe zmiany w umowie handlowej z Wielką Brytanią. Europosłowie mają wątpliwości

Przewodniczący Komisji Handlu Międzynarodowego (INTA) w Parlamencie Europejskim Bernd Lange oświadczył w poniedziałek, że możliwe są jeszcze zmiany w umowie o relacjach handlowych między Unią Europejską, a Zjednoczonym Królestwem.

"Ratyfikacja umowy uzupełniającej Brexit nie jest przesądzona. Umowa ta jest lepsza niż żadna, ale teraz 1250 stron znajdzie się pod okiem demokratycznej kontroli" - napisał polityk wywodzący się z niemieckiej SPD na Twitterze.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Dożywocie dla libijskiego mordercy. Brutalnie zabił trzy osoby

 

W rozmowie z agencją prasową DPA przewodniczący komisji europarlamentu doprecyzował, że niektórzy posłowie mają wątpliwości, czy zapisy umowy wystarczająco chronią Unię przed ewentualnym dumpingiem podatkowym ze strony Wielkiej Brytanii.

 

Dodatkowe zapisy? 

"Jestem w stanie sobie wyobrazić, że Parlament Europejski domaga się doprecyzowania pewnych sformułowań" - powiedział. Przyznał jednocześnie, że ingerencja w tekst umowy nie jest prostym zabiegiem, który można przeprowadzić od ręki. Jedną z możliwości mogłaby być dodatkowa deklaracja - zaproponował.

 

ZOBACZ: Atak zimy w Hiszpanii. Ruszają nietypowe warsztaty dla kobiet. Nauczą się zakładać łańcuchy

 

Komisje PE rozpoczęły w poniedziałek narady w sprawie ratyfikacji porozumienia uzgodnionego przez Brukselę i Londyn przed świętami Bożego Narodzenia.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie