IMGW ostrzega. Nocą na południu siarczysty mróz

Polska
IMGW ostrzega. Nocą na południu siarczysty mróz
Pixaby/ Larisa-K
IMGW ostrzega!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Temperatura w nocy może spaść tam nawet do -18 st. C. Alert obowiązuje do wtorkowego poranka.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

 

Alert w województwie śląskim wydano dla powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. IMGW prognozuje, że temperatura minimalna w nocy miejscami wyniesie tam od -14 st. C do -17 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od -1 st. C do -3 st. C. Wiatr powieje z prędkością od 2 km/h do 7 km/h.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Na rozprawę założyła maseczkę z logo Strajku Kobiet. Jest decyzja sądu

 

W województwie małopolskim ostrzeżenia przed silnym mrozem wydano z kolei dla powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. Prognozuje się tam temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18 do -15 st. C. Temperatura maksymalna w dzień oscylować będzie od -5 do -2 st. C. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 2 do 7 km/h.

 

 

Z kolei na Podkarpaciu alert wydano dla powiatów bieszczadzkiego, leskiego oraz sanockiego. Jak podał Instytut, prognozuje się tam temperaturę minimalną miejscami od -12 st. C do -15 st. C oraz wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

 

ZOBACZ: Irlandia. Ogromny wzrost liczby zakażonych. Nowy szczep koronawirusa opanował kraj

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie