Cezary Pazura zachęca do szczepień. "To nie tylko twoja sprawa"

Polska
Cezary Pazura zachęca do szczepień. "To nie tylko twoja sprawa"
YouTube/CIR
Aktor zachęca do szczepień przeciw koronawirusowi.

- Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych. Dla siebie, dla nich - szczepimy się - mówi w nagraniu aktor Cezary Pazura, który został ambasadorem kampanii #SzczepimySię. Spot promujący akcję zamieściło na YouTube Centrum Informacyjne Rządu.

"Zrobię to dla siostry", "A ja dla brata", "Zrobię to dla niego", "Dla żony, dla dzieci i dla wnuków", "Dla nas" - mówią bohaterowie spotu promującego szczepienia przeciw koronawirusowi. W promocję kampanii zaangażowany jest Cezary Pazura.

 

 

Wcześniej Pazura informował o swoim udziale w kampanii na Instagramie. "Warto się szczepić przeciw COVID-19 dla siebie i innych. Niedługo usłyszycie mnie w kampanii #SzczepimySię" - przekazał aktor.

 

ZOBACZ: Spoty, billboardy, szczepienia w świetle kamer. Kampania rządu

 

"Znany aktor będzie zachęcał Polaków do szczepień oraz wskaże, gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji na ich temat" - wskazano w grudniowym komunikacie CIR.

 

Przypomniano także, że od 29 grudnia w przestrzeni radiowej można usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów - ojca i syna, Stanisława i Mateusza Banasiuków.

 

Kilkaset bilboardów w całej Polsce

 

"Wraz ze spotami wizerunkowymi wystartowała również kampania billboardowa dotycząca Narodowego Programu Szczepień. Kilkaset billboardów zawiśnie w całej Polsce. Kampania outdoorowa zostanie wsparta komunikacją cyfrową - ekranami LED, na których zagoszczą animacje informacyjne. Działania te mają zachęcić jak najwięcej Polaków do szczepień przeciw COVID-19 oraz dostarczyć im zestaw rzetelnych informacji na ten temat" - informował CIR.

 

ZOBACZ: Rodziny mogą stracić opiekę nad seniorami w przypadku odmowy ich zaszczepienia

 

W komunikacie przekazano ponadto, że wizerunkowej kampanii towarzyszą działania informacyjne. "Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989" - podkreślono.

 

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia.

msl/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie