Zamówili egzotyczny masaż. Stracili swoje oszczędności

Polska
Zamówili egzotyczny masaż. Stracili swoje oszczędności
Pixaby/AndrzejRembowski
Zamówili egzotyczny masaż

Para z Leszna oferowała w internecie egzotyczny masaż. Gdy pojawiali się u swoich klientów, nie zamierzali jednak nikogo masować. Dwukrotnie zabrali pieniądze i uciekli. Wyłudzili łącznie 2 tys. zł.

Pokrzywdzeni mieli zamówić egzotyczny masaż na jednym z portali towarzyskich. Na miejscu spotkania zjawiła się kobieta i mężczyzna. Za pierwszym razem masażyści zniknęli z umówionego miejsca po tym, jak rozliczyli się z klientami jeszcze przed wykonaniem usługi. Następnego oszustwa dokonali umawiając się z dwójką mężczyzn, w święta Bożego Narodzenia. 

 

ZOBACZ: Akt oskarżenia ws. strzelaniny w Brześciu Kujawskim. 19-latkowi grozi dożywocie

 

Gdy na miejscu ustalili ostateczną cenę za usługę okazało się, że klienci nie są przygotowani na taki wydatek. Konieczna byłą wizyta w bankomacie. "Podczas wspólnej jazdy samochodem sprawca przyłożył jednemu z pokrzywdzonych mężczyzn nóż do brzucha. Żądał 1500 złotych. Groził, że jeśli nie otrzyma tych pieniędzy, to go zabije" - relacjonuje asp. szt. Monika Żymełka, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. 

 

 

45-letni mieszkaniec Leszna oraz jego 28-letnia partnerka zostali zatrzymani na stacji benzynowej. Kobieta odpowie za dokonanie dwóch oszustw. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego z użyciem noża. Okazało się, że w przeszłości dokonywał już podobnych przestępstw.

 

ZOBACZ: Niemcy tworzą kolejną szczepionkę. Ogromne zamówienie z Unii Europejskiej

 

"Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec 28-latki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe, natomiast dzień później jej partner został na wniosek prokuratora aresztowany przez leszczyński sąd, na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia" - podsumowuje Żymełka. 

dsk/prz/ leszno.policja.gov.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie