Niemcy tworzą kolejną szczepionkę. Ogromne zamówienie z Unii Europejskiej

Świat
Niemcy tworzą kolejną szczepionkę. Ogromne zamówienie z Unii Europejskiej
Pixaby/fernandozhiminaicela
Niemiecka szczepionka przeciw COVID-19

Trwają prace nad kolejną szczepionką przeciw Covid-19. Niemiecki gigant branży medycznej, koncern Bayer, zapowiedziała współpracę z firmą CureVac z Tybingi. Władze Unii Europejskiej zamówiły już ponad 400 mln dawek tej szczepionki.

Koncern Bayer zaoferował swoje wsparcie w produkcji i dystrybucji szczepionki, nad którą pracuje firma CureVac. Współpraca ma zatem przypominać tą pomiędzy firmami BioNTech i Pfizer. Preparat CureVac nie został jeszcze dopuszczony do użytku. Trwa ostatnia faza jego testów. Szefem zespołu badawczego jest Polka dr Mariola Fotin-Mleczek. 

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Niewykluczone, że produkcja szczepionki firmy CureVac będzie miała miejsce w jednym z zakładów Bayera na terenie USA. Największym atutem ma być wysoka odporność preparatu na temperatury. Władze Unii Europejskiej złożyły już zamówienia na ponad 400 mln dawek szczepionki. 

 

ZOBACZ: Prezydent powoła nowe rady. Jedna z nich zajmie się zdrowiem

 

Niewykluczone, że preparat może trafić na rynek pod koniec pierwszego kwartału tego roku. Podobnie jak szczepionki firm Pfizer i Moderna oparta jest na technologi mRNA. 

dsk/prz/ dw.com,polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie