Uwolnienie handlu. Wicepremier podał możliwy termin

Biznes
Uwolnienie handlu. Wicepremier podał możliwy termin
piqsels
To czy otwarte zostaną galerie handlowe, hotele, będzie analizowane w najbliższych dniach

Będę rekomendował, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia - powiedział w czwartek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że w odniesieniu do innych objętych obostrzeniami branż - za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi.

- Chcielibyśmy ogół społeczeństwa, a zwłaszcza przedsiębiorców możliwie szybko poinformować o tym, czego należy spodziewać się po 17 stycznia i jestem przekonany, że na początku przyszłego tygodnia będziemy mieli gotowe propozycje - wskazał wicepremier Gowin.

 

ZOBACZ: Zmiana obostrzeń dla dzieci podczas ferii. Jest rozporządzenie

 

To czy otwarte zostaną galerie handlowe, hotele, będzie - jak zapowiedział - analizowane w najbliższych dniach. - Moja rekomendacja będzie taka, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia. Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi - wskazał Gowin.

 

Obowiązują dodatkowe obostrzenia

 

Pytany o znoszenie innych ograniczeń, szef ministerstwa rozwoju, pracy i technologii odpowiedział: - Mogę przywołać zapowiedź ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, że będzie dążył do tego, aby od 18 stycznia do szkół podstawowych wróciły pierwsze trzy najmłodsze klasy - powiedział wicepremier.

 

Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi 17 grudnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich.

 

W rozporządzeniu ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia w szkołach trwała przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia, zaś do 17 stycznia uczniowie wszystkich szkół mają ferie zimowe.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie