Ukradł auto, na miejscu kradzieży zostawił... portfel

Polska
Ukradł auto, na miejscu kradzieży zostawił... portfel
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay
Łańcut: ukradł samochód; zostawił portfel ze swoim zdjęciem

Dozorem policyjnym został objęty 50-letni mieszkaniec Łańcuta (Podkarpackie), który ukradł auto w miejscowej firmie.- Wpadł, bo na miejscu kradzieży pozostawił portfel ze swoim zdjęciem - powiedział we wtorek oficer prasowy łańcuckiej policji Wojciech Gruca.

Jak przypomniał, w jednej z firm doszło do kradzieży samochodu. Sprawca wyłamał kłódkę w bramie wjazdowej, a następnie odjechał z placu niezabezpieczonym pojazdem.

 

ZOBACZ: Złodziej ukradł dzieciom prezenty od Mikołaja. Nowe podarki kupili... policjanci

 

- Policjanci odnaleźli skradziony samochód. Pojazd był uszkodzony. Szybko jednak ustalono i zatrzymano sprawcę, który na miejscu kradzieży zgubił portfel ze swoim zdjęciem  - mówił Gruca.

"Sprawa ma charakter rozwojowy"

Okazał się nim 50-letni mieszkaniec Łańcuta. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

 

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży; przyznał się do winy. Decyzją prokuratury 50-latek został objęty dozorem policyjnym.

 

Oficer prasowy łańcuckiej policji dodał, że "sprawa ma charakter rozwojowy". "Prowadzone postępowanie wykaże czy mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości" – zauważył Gruca

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie