Rafał Trzaskowski wspiera WOŚP. Przekazał nietypowy przedmiot

Polska
Rafał Trzaskowski wspiera WOŚP. Przekazał nietypowy przedmiot
twitter.com/trzaskowski_

Prezydent Warszawy ogłosił swoje wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdecydował się wystawić na licytację przedmiot, który towarzyszył mu w kampanii prezydenckiej i tym samym stał się jej symbolem.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbędzie się 31 stycznia. Tradycyjnie oprócz wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek na ulicach miast, w internecie trwają licytacje. Muzycy, aktorzy, sportowcy czy też politycy decydują się na przekazanie na aukcje ważnych dla siebie przedmiotów. W akcję zaangażował się również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Ile osób zostało zaszczepionych? Najnowsze dane

 

Głośny gadżet

 

"Na tegoroczną aukcję przekazałem gadżet, który zjeździł ze mną kawał Polski. Był ze mną w upalnych Mikołajkach, ulewnym Ciechocinku i wielu innych miejscach. To megafon, który stał się symbolem mojej kampanii prezydenckiej. Zapraszam do licytacji!" - napisał na twitterze prezydent Warszawy. 

"Kiedy spotkanie z wyborcami było spontaniczne i brakowało nagłośnienia - z pomocą przychodził megafon. Kiedy kandydat chciał powiedzieć do wyborców jeszcze kilka słów przed wyruszeniem w dalszą trasę - niezawodnym wsparciem była właśnie "szczekaczka". Stała się symbolem kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego, czego wyrazem były m. in. ilustracje autorstwa Wilhelma Sasnala" - czytamy na stronie aukcji. 

 

ZOBACZ: Kongres zatwierdził wygraną Joe Bidena w wyborach prezydenckich

 

Megafon jest w pełni sprawny i "uzbrojony w charakterystyczne, nadszarpnięte trudami kampanijnej trasy, naklejki." Przedmiot można licytować do 2 lutego. Aby go zdobyć trzeba będzie sięgnąć głęboko do kieszeni. Do tej pory jego wartość przekroczyła 7,5 tys. zł. 

dsk/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie