Afera ze szczepieniami poza kolejnością. Internauci grożą Krystynie Jandzie śmiercią

Polska
Afera ze szczepieniami poza kolejnością. Internauci grożą Krystynie Jandzie śmiercią
Facebook.com/KrystynaJanda

Krystyna Janda to jedna z gwiazd, która wzięła udział w szczepieniach zorganizowanych przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Sytuacja wywołała lawinę nieprzychylnych komentarzy. Pracownicy teatrów zarządzanych przez aktorkę odbierają telefony z pogróżkami.

"Dzisiaj w Och-Teatrze odebrałem setkę telefonów z życzeniami śmierci dla mojej szefowej, wszystkiego co najgorsze dla nas i naszej fundacji. Grozili podpaleniem teatru, serdecznie prosili, żebyśmy nie czuli się bezpiecznie wychodząc na ulicę, nie mówiąc o tym, jak bardzo sr*** na nas" - przyznał na Facebooku Jan Malawski, pracownik teatru. 

 

ZOBACZ: Putin rozmawiał z Merkel o możliwości "wspólnej produkcji szczepionek"

 

Telefony z pogróżkami rozdzwoniły się po publikacji na łamach "Super Expressu". W jednym z artykułów podano numery kontaktowe do Teatru Polonia i Och-Teatru założonych przez fundację aktorki.

 

"Zadzwoń do Jandy"

 

"Chcesz się zaszczepić? Zadzwoń do Jandy" brzmi nagłówek w poniedziałkowym wydaniu tabloidu. "Dziękuję za to serdecznie hienom z super expressu, które podały numer do teatru w swojej gazecie, zachęcając czytelników do dzwonienia." - komentował w sieci Malawski. 

 

 

Do sprawy na łamach portalu wirtualnemedia.pl odniósł się redaktor naczelny Super Expressu, Grzegorz Zasępa.

 

- Jeżeli pracownicy doświadczają nieprzychylnych komentarzy, to jest to wina nie »Super Expressu«, tylko efekt działania ich szefowej. Nie tylko samego faktu szczepień bez kolejki, a pokrętnych, niewiarygodnych tłumaczeń, które miały miejsce po ujawnieniu tej informacji. Oczywiście nie jesteśmy zwolennikami hejtu i współczujemy, jeśli ktoś pada jego ofiarą. Natomiast nasza okładka była nieco ironicznym komentarzem do całej sprawy, dlatego zdecydowaliśmy się podać publiczny numer do teatrów, który można znaleźć w 10 sekund w wyszukiwarce internetowej - powiedział Zasępa.

ZOBACZ: Budka o szczepieniach: każdy, kto naruszył prawo, powinien ponieść konsekwencje

 

Poza kolejnością przed końcem 2020 roku zaszczepieni zostali artyści, których WUM miał zaprosić do udziału w akcji promocyjnej. W grupie osób, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19 oprócz Krystyny Jandy znaleźli się m.in Wiktor Zborowski, Olgierd Łukaszewicz, Radosław Pazura, Anna Cieślak i Edward Miszczak. 

dsk/prz/ wirtualnemedia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie