Budka o szczepieniach: każdy, kto naruszył prawo, powinien ponieść konsekwencje

Polska
Budka o szczepieniach: każdy, kto naruszył prawo, powinien ponieść konsekwencje
Polsat News
Przewodniczący PO Borys Budka

- Nigdy nie dopuściłbym do takiej sytuacji, uważam, że był to poważny błąd. Należy przestrzegać procedur - powiedział w "Gościu Wydarzeń" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Jak mówił, "nie można wypaczyć idei szczepień". 

Borys Budka pytany o ewentualną dymisję rektora WUM stwierdził, że "to indywidualna decyzja rektora". - Poza tym społeczność akademicka cieszy się autonomią. To osoby, które wybrały pana rektora powinny decydować w tych sprawach - zaznaczył. - Na pewno każdy, kto naruszył prawo, co zostanie potwierdzone, powinien ponieść odpowiednie konsekwencje - podsumował. 

 

Budka: należy przestrzegać procedur

 

- Nigdy nie dopuściłbym do takiej sytuacji, uważam, że był to poważny błąd. Należy przestrzegać procedur - zaznaczył polityk, dodając przy tym, że "nie można wypaczyć idei szczepień". 

 

- Trzeba wyjaśnić, czy osoby, które zostały namówione do szczepień działały świadomie - stwierdził lider PO. - Ale każdy musi być równo traktowany wobec prawa. Nie ma miejsca na przeskakiwanie w kolejkach, nie ma miejsca na znajomości. Jeżeli zostało naruszone prawo, to od tego są właściwe organy, żeby to wyjaśnić - podkreślił. 

 

ZOBACZ: Kiedy szczepienia nauczycieli? "Nie damy rady w pierwszym kwartale"

 

Budka mówił o chaosie. - To pokazuje nieprzygotowanie państwa do procesu szczepień. Rzeczy, które nigdy nie powinny się zdarzyć, miały miejsce. Nie można w ten sposób postępować - ocenił. 

 

Jego zdaniem, "potrzebujemy jasnego planu szczepień". - Potrzebujemy deklaracji rządu, że będziemy w stanie wyszczepić milion osób tygodniowo, żeby osiągnąć odporność populacyjną do wakacji - tłumaczył. Jak mówił, w akcję szczepień powinni być zaangażowane samorządy i lekarze rodzinni. - Samorządowcy KO są gotowi do wszelkiej pomocy - zadeklarował. 

 

Wideo: Przewodniczący PO Borys Budka w programie "Gość Wydarzeń"

  

 

Według lidera Platformy szczepienia w Polsce przebiegają za wolno. - Izrael jest w stanie w kilka godzin zaszczepić 100 tys. ludzi, a my będziemy się zajmować tym, czy potępiać daną osobę. Tak, należy potępić. Ale ważniejsze jest, żeby każdy potrzebujący został zaszczepiony - przekonywał. 

 

Budka: jestem w stałym kontakcie z Tuskiem

 

- Współpraca opozycji w Senacie układa się bardzo dobrze - przyznał Budka, pytany o ewentualny powrót byłego premiera Donalda Tuska do polskiej polityki. - Jestem z nim w stałym kontakcie, uważam go za wybitnego polityka, za osobę, która z pewnością jeszcze dużo dobrego w Polsce zrobi - podkreślił. - Wspólna lista opozycji jest niezbędna, żeby wygrać - zakończył Budka. 

 

Pytany o zbliżającą się 20. rocznicę założenia PO przyznał, że "nie będzie wielkich uroczystości". - Mam nadzieję, że późną wiosną uda nam się spotkać z ojcami - założycielami PO - dodał. Wśród zaproszonych ma być również Andrzej Olechowski, który kilka tygodni temu krytykował PO i Budkę. 

jo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie