Zabójstwo noworodka. Zarzut dla 17-latki

Polska
Zabójstwo noworodka. Zarzut dla 17-latki
Polsat News
Policję zawiadomił szpital

Zarzut zabójstwa noworodka postawiła w środę Prokuratura Rejonowa w Łęczycy 17-letniej dziewczynie. Grozi jej kara do 25 lat pozbawienia wolności. Nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W minioną niedzielę w późnych godzinach wieczornych policja w Łęczycy została powiadomiona przez miejscowy szpital o tym, że do placówki trafiła przywieziona przez ojca 17–latka. Lekarz stwierdził, że pacjentka prawdopodobnie przed kilkoma godzinami odbyła poród. Dziewczyna powiedziała, iż doszło do poronienia, a płód pozostał w łazience.

 

ZOBACZ: Zatrzymano 17-latkę podejrzewaną o zabójstwo. Ciało noworodka leżało obok plastikowych pojemników

 

17-latka zamieszkiwała wraz z ojcem w jednej z miejscowości w powiecie kutnowskim. Na miejscu zabezpieczono torbę foliową z zakrwawionymi ręcznikami oraz łożyskiem. W pobliżu budynków gospodarczych, przy plastikowych pojemnikach, znaleziono leżące na ziemi ciało noworodka; nie dawał oznak życia.

 

WIDEO: zobacz relację reporterki Polsat News

  

 

Uraz głowy przyczyną śmierci

 

Według biegłej dziecko pochodziło z ósmego albo dziewiątego miesiąca ciąży. Nie miało wad rozwojowych, natomiast stwierdzono prawdopodobny uraz głowy. We wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi przeprowadzona została sądowo–lekarska sekcja zwłok, która dała podstawy do stwierdzenia, że dziecko urodziło się żywe, a prawdopodobną przyczyną śmierci był rozległy uraz głowy, który mógł być spowodowany "narzędziem tępokrawędzistym".

 

17-latka została zatrzymana. W środę usłyszała zarzut zabójstwa. Dziewczyna nie przyznała się i odmówiła złożenia wyjaśnień.

 

ZOBACZ: 15-latka urodziła dziecko w domu. Noworodek nie żyje

 

Jak poinformował Kopania, przesłuchanie odbywało się w szpitalu, gdzie przebywa podejrzana. W ocenie lekarzy stan jej zdrowia pozwolił na przeprowadzenie czynności. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem o areszt.

 

- Z ustaleń wynika, że dziewczyna ukrywała ciążę i nie korzystała z pomocy lekarskiej, może to świadczyć o działaniu ze z góry podjętym zamiarem pozbawienia życia - mówi rzecznik.

 

17-latce grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności. 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie