Noworodek znaleziony w... pudełku po pizzy

Świat
Noworodek znaleziony w... pudełku po pizzy
Pixabay/ FeeLoona
Na jednej z ulic miasta znaleziono noworodka w pudełku po pizzy

Na jednej z ulic meksykańskiego miasta znaleziono noworodka w pudełku po pizzy. Towarzyszyła mu notatka o mamie, która zmarła podczas porodu. Babcia dziecka nie mogła go wychować, jednak pragnęła, by dzięki pomocy innych ludzi chłopiec miał lepsze życie.

Mieszkańcy Tlaltenango znaleźli na chodniku tygodniowe niemowlę owinięte kocem i schowane do pudełka po pizzy. Obok maleństwa leżała karteczka o treści: "Zaopiekuj się moim wnukiem. Moja córka umarła podczas porodu i nie mam możliwości, aby go wychować. Mam nadzieję, że będzie miał lepsze życie i Bóg mi wybaczy".

 

Chłopczyk został zabrany do szpitala na badania. Jego losem zainteresowała się opieka społeczna, lokalne władze i wielu mieszkańców miasta.

 

Burmistrz obiecał wsparcie

 

Burmistrz Tlaltenango, Miguel Ángel Varela Pinedo zadeklarował się pomagać dziecku finansowo i wyraził ubolewanie, że noworodek został porzucony z powodu ubóstwa jego najbliższych.

 

ZOBACZ: Urodziła w samochodzie, który eskortowali policjanci

 

W opublikowanym na Facebooku poście napisał: "Zajmę się wydatkami dziecka tak długo, jak to będzie potrzebne. Bóg daje nam wsparcie, także tym najbardziej niechronionym. Tym bardziej to piękne dziecko nie jest nic winne. Spoczywaj w pokoju jego święta Matko, i Boże, wybacz babci".

Dios le de larga vida #ÁngelGabriel! Es el nombre que el pueblo de #Tlaltenango le ha bautizado. Anoche, antes de ser...

Opublikowany przez Miguel Angel Varela Pinedo Piątek, 9 października 2020

Dziecko zostało ochrzczone i otrzymało imię Ángel Gabriel. Prawdopodobnie wkrótce trafi do nowej rodziny, gdyż kilkoro mieszkańców miasta wyraziło zainteresowanie jego adopcją.

emi/zdr/ Independent
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie