15-latka urodziła dziecko w domu. Noworodek nie żyje

Polska
15-latka urodziła dziecko w domu. Noworodek nie żyje
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/Pixaline
Sprawą śmierci noworodka zajmuje się prokuratura

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) bada okoliczności i przyczyny śmierci noworodka. Dziecko w jednym z domów w powiecie piotrkowskim urodziła 15-latka.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł, śledczy wyjaśnią okoliczności zdarzenia, do którego doszło w minioną niedzielę.

 

- W jednej z miejscowości powiatu piotrkowskiego 15-latka urodziła dziecko w warunkach domowych. Wezwane na miejsce przez osobę dorosłą pogotowie ratunkowe zabrało matkę oraz dziecko do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie niestety potwierdzono zgon dziecka - przekazała.

 

ZOBACZ: 51-latka została surogatką. Urodziła swoją wnuczkę

 

Dodała, że prokuratura ustalała przyczyny śmierci noworodka oraz weryfikowała wstępne ustalenia odnośnie jego ojcostwa. Prokuratora czeka m.in. na wyniki na wyniki sekcji zwłok dziecka.

 

Postępowania prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia (art. 160 kodeksu karnego) oraz nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 kk).

 

- Ze względu na charakter śledztwa, jego wstępną fazę i dobro postępowania nie mogę udzielić więcej informacji co do zakresu i przedmiotu tego postępowania - zaznaczyła rzeczniczka.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie