Przedłużone ograniczenia przy wjeździe z Wielkiej Brytanii do Niemiec

Świat
Przedłużone ograniczenia przy wjeździe z Wielkiej Brytanii do Niemiec
Pixabay.com/UlrichG/Zdj. ilustracyjne
Pasażerowie, którzy nie są obywatelami Niemiec, nie są zabierani na pokład

Niemieckie MSW potwierdziło, że przedłużone zostaną ograniczenia przy wjeździe z Wielkiej Brytanii do Niemiec - poinformował korespondent Polsat News Tomasz Lejman. Chodzi o pasażerów, którzy nie są obywatelami Niemiec lub nie mają statusu rezydenta. Takie osoby nie są zabierane np. na pokład samolotów lecących do Niemiec.

Niemieckie MSW zaleca krajom związkowym wprowadzanie wyjątków od testów i kwarantanny dla pracowników transgranicznych. Ale wszystko jest w rękach poszczególnych landów. To one w najbliższych dniach opublikują nowe rozporządzenia.

 

 

Od jutra przedłużone zostaną restrykcje dotyczące podróży z Wielkiej Brytanii. Na pokład samolotów lecących do Niemiec zabierani będą tylko obywatele Niemiec oraz osoby posiadające tu status rezydenta. Konieczny jest jednak negatywny wynik testu na koronawirusa, który nie jest starszy niż 48h - informuje Tomasz Lejman.
 
Jak dodaje, możliwy będzie lot z Wielkiej Brytanii TRANZYTEM przez Niemcy. Jednak każdy pasażer musi mieć negatywny wynik testu. Pasażerowie tranzytowi po przylocie do Niemiec nie mogą opuszczać strefy tranzytowej lotniska.

 

 

W ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 21 237 przypadków zakażenia koronawirusem i 1019 zgonów. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 808 647, a zmarłych do 36 537 - poinformował w środę Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

 

Po raz drugi w Niemczech dobowa liczba zgonów na Covid-19 przekroczyła 1000. Pierwszy raz miało to miejsce 30 grudnia, gdy stwierdzono 1129 nowych przypadków śmiertelnych.

 

ZOBACZ: Niemcy: lockdown przedłużony. Dwa testy dla wjeżdżających

 

We wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel i premierzy landów zdecydowali, że twardy lockdown, który trwa w Niemczech od połowy grudnia i miał się zakończyć 10 stycznia, zostanie przedłużony do 31 stycznia.

 

Obecnie w Niemczech obowiązuje zakaz opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. 

prz/zdr/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie