Starosta z PiS zaszczepił się przeciwko Covid-19. Zawieszono go w prawach członka partii

Polska
Starosta z PiS zaszczepił się przeciwko Covid-19. Zawieszono go w prawach członka partii
Powiat nyski
Rządzący powiatem nyskim Andrzej Kruczkiewicz

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, który przyjął szczepionkę przeciwko koronawirusowi przed wszystkimi medykami w powiatowym szpitalu, został zawieszony w prawach członkach PiS - poinformowała we wtorek posłanka PiS Violetta Porowska.

Starosta nyski przyjął szczepionkę 29 grudnia ub.r., jako jeden z pierwszych mieszkańców powiatu nyskiego. W sobotę posłanka Porowska, która jest pełnomocnikiem okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, skierowała do prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, wniosek o zawieszenie Kruczkiewicza w prawach członka PiS, chociaż on sam zapewniał w specjalnym oświadczeniu, że nie zabiegał o szczepienie.

 

ZOBACZ: Niepołomice: akt oskarżenia przeciw burmistrzowi. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu 

 

Samorządowiec twierdził, że jedynie zgodził się spełnić prośbę dyrektora nyskiego szpitala, który w ten sposób chciał zachęcić mieszkańców powiatu do udziału w programie szczepień.

 

Odejścia Kruczkiewicza chcą przedstawiciele Solidarnej Polski

 

Na swoim portalu społecznościowym Porowska poinformowała, że od poniedziałku starosta Kruczkiewicz jest zawieszony w prawach członka PiS.

 

Opublikowany przez Violettę Porowską Poniedziałek, 4 stycznia 2021

 

Władze okręgowe Solidarnej Polski w Opolu domagają się dymisji Kruczkiewicza ze stanowiska starosty, jednak jak przyznał jeden z lokalnych polityków PiS, jest to mało realne, ponieważ po odejściu obecnego starosty, PiS nie ma gwarancji, że fotel starosty nyskiego obejmie przedstawiciel tej partii.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie