"Kwiaciarnia" na lodowisku w Szczecinie. Organizator dostał 30 tys. zł kary

Polska
"Kwiaciarnia" na lodowisku w Szczecinie. Organizator dostał 30 tys. zł kary
PAP/Marcin Bielecki
Lodowisko zamknięto w poniedziałek

Sanepid nałożył 30 tys. zł kary administracyjnej na właściciela lodowiska w Szczecinie - ustalił polsatnews.pl. Mimo obostrzeń, udostępnił on obiekt odwiedzającym jako "kwiaciarnię". Goście mogli założyć łyżwy, by wybrać któryś z ustawionych na środku lodowiska kwiatów.

Właściciel lodowiska-kwiaciarni został przez sanepid ukarany karą administracją. Lodowisko zamknięto w poniedziałek. 

 

- Oceniając stan faktyczny uznano, że miejsce to pełni funkcję lodowiska, a nie kwiaciarni, stąd podjęta została decyzja o unieruchomieniu działalności - tłumaczyła kilka dni temu rzeczniczka szczecińskich służb sanitarnych.

 

 

Wideo: Lodowisko otwarte pomimo obostrzeń. Relacja Polsat News

  

 

Zamiast biletów opłaty za kwiaty 

 

Wśród obowiązujących w Polsce obostrzeń ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem m.in dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni i lodowisk.

 
Nie wszyscy przedsiębiorcy czekają jednak na zniesienie restrykcji; niektórzy próbują obejść przepisy. Wśród nich jest właściciel lodowiska "Lodogryf" ze Szczecina, które zmieniło się ostatnio w "magazyn z kwiatami". 
 
 
Aby kupić kwiaty, trzeba było odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Można było zrobić na przyniesionych ze sobą łyżwach, ale również w zwykłych butach. Przed dokonaniem wyboru można oczywiście bardzo dokładnie obejrzeć kwiaty z każdej ze stron. 
jo/laf/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie