Kraków. 9-latka uratowała matkę przed zaczadzeniem

Polska
Kraków. 9-latka uratowała matkę przed zaczadzeniem
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zadzwonili po pogotowie i równocześnie przystąpili do udzielania pomocy kobiecie, która nie ruszała się i miała słabo wyczuwalny puls.

Dziewięciolatka uratowała przed śmiercią matkę, która podtruła się czadem. Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic w Śródmieściu Krakowa – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

- Historia zakończyłaby się tragicznie, gdyby nie zdecydowane działania dziewięciolatki – podkreślił rzecznik małopolskiej policji. Przyczyny ulatniania się tlenku węgla są badane. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie, 30 grudnia.

 

Zgodnie z relacjami rzecznika, w mieszkaniu w kamienicy w Śródmieściu przebywała kobieta i jej dziewięcioletnia córka, ojca nie było w mieszkaniu. W pewnym momencie dziewczynka usłyszała rumor w łazience i zobaczyła mamę leżącą na podłodze. Dziecko pomogło podnieść się kobiecie i przejść do kuchni. Gdy dziewczynka straciła resztki sił, upadły obie. Dziewczynka widząc, że sobie nie poradzi, postanowiła zadzwonić po tatę. W tym czasie kobieta dotarła do łóżka, gdzie prawdopodobnie straciła przytomność.

 

ZOBACZ: Filmik widział w sieci. Ratownik ocalił życie słoniątka [WIDEO]

 

Gdy ojciec wbiegł do mieszkania, natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy i szybko przekazał telefon córce – mężczyzna nie mówi płynnie po polsku, jest 51-letnim obywatelem Azerbejdżanu. Sam zajął się reanimacją kobiety.

 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zadzwonili po pogotowie i równocześnie przystąpili do udzielania pomocy kobiecie, która nie ruszała się i miała słabo wyczuwalny puls. Zarówno kobieta, jak i dziewczynka, miały objawy niedotlenienia i zatrucia tlenkiem węgla. Przybyła na miejsce załoga straży pożarnej potwierdziła przypuszczenia. W celu precyzyjnego ustalenia źródła zagrożenia i jego przyczyny na miejscu zdarzenia pracował biegły sądowy oraz technicy kryminalistyki. Wyniki ich ustaleń będą wiążące dla toku postępowania w tej sprawie.

 

W łazience był piecyk gazowy. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie