Filmik widział w sieci. Ratownik ocalił życie słoniątka [WIDEO]

Świat
Filmik widział w sieci. Ratownik ocalił życie słoniątka [WIDEO]
Reuters/Kunchaylek
Słoniątko po udanej resuscytacji wróciło do mamy

Słoniątko potrącone przez motocykl we wschodniej Tajlandii ocalało z wypadku dzięki pomocy ratownika. Mężczyzna wykonał zwierzęciu resuscytację krążeniowo-oddechową w oparciu o wiedzę na temat anatomii człowieka oraz obejrzany w sieci filmik.

Mana Srivate powiedział agencji Reutera, że w ciągu 26 lat pracy jako ratownik wielokrotnie próbował resuscytować ludzi, ale po raz pierwszy zdarzyło mu się wykonać ten zabieg u słonia.

 

W sieciach społecznościowych pojawiło się nagranie z akcji ratunkowej. Widać na nim Manę, uciskającego klatkę piersiową leżącego na boku małego słonia, a także innych ratowników, pomagających lekko rannemu motocykliście.

- Ratowanie życia to mój instynkt, ale przez cały czas się obawiałem, bo słyszałem matkę i inne słonie wzywające słoniątko - powiedział Mana.

 

WIDEO: zobacz nagranie z akcji

  

 

Filmik z sieci

 

Ratownik wyznał, że przypuszczał, gdzie może się znajdować serce słonia, na podstawie teorii dotyczącej człowieka oraz filmiku, który widział w sieci. - Gdy słoniątko zaczęło się ruszać, prawie się popłakałem – dodał.

 

ZOBACZ: Kierowca autobusu uratowała życie pasażerowi. W porę zareagowała

 

Zwierzę podniosło się po mniej więcej 10 minutach i zostało przewiezione w celu opatrzenia ran, a następnie odwiezione z powrotem na miejsce wypadku w nadziei, że odnajdzie je matka. Według Many słonie wróciły, gdy usłyszały wołanie słoniątka.

 

Mana zajmował się w przeszłości dziesiątkami osób po wypadkach drogowych, ale słoń jest jak dotąd jedyną ofiarą, którą udało mu się uratować przy pomocy resuscytacji krążeniowo-oddechowej – podał Reuters

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie