Aplikacja ma pokazać, ile pszczół jest w ulu. Pracują nad nią uczniowie z Podkarpacia

Technologie
Aplikacja ma pokazać, ile pszczół jest w ulu. Pracują nad nią uczniowie z Podkarpacia
zdj. ilustracyjne/Pixabay
Aplikacja ma pokazywać m.in. poziom zapełnienia ula

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu opracowują aplikację, która będzie pokazywać pszczelarzom m.in. poziom zapełnienia ula czy temperaturę wewnątrz niego. Projekt zostanie zgłoszony do ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Uczniowie jarosławskiego "mechanika" z kierunków technik informatyk i technik elektronik postanowili stworzyć własną, darmową aplikację dla pszczelarzy. Chodzi o właścicieli mniejszych pasiek, którzy nie mieli dotąd możliwości korzystania z tego typu udogodnień. 

 

ZOBACZ: Jad pszczeli lekarstwem na raka piersi? Naukowcy nie mają wątpliwości

 

Jakub Kiełbowicz, Kacper Frodyma, Szymon Kremer, Gracjan Chamuła, Łukasz Chamuła, Eryk Maśkiewicz i Hubert Misiąg podzielili się na trzy grupy - jedna odpowiada za sprzęt, druga zajmuje się oprogramowaniem, a trzecia promocją projektu w mediach społecznościowych. 

 

Projekt zostanie zgłoszony do ogólnopolskiej olimpiady

 

- Zauważyliśmy jak istotną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie. Są bardzo ważnym elementem przyrody, bez którego człowiek mógłby sobie nie poradzić. (...) Doszliśmy więc do wniosku, że chcemy wspierać pszczelarzy w tym co robią i ułatwić im pracę, tworząc aplikację - tłumaczy Kacper Frodyma w rozmowie z portalem nowiny24.pl. 

 

Aplikacja ma pokazywać poziom zapełnienia ula, temperaturę wewnątrz niego oraz to, czy miód jest gotowy do zebrania.

 

- Postaramy się również zadbać o zabezpieczenia ula. Możliwe, że w trakcie rozwoju projektu dodamy jakieś nowe rozwiązania - przekonuje  Eryk Maśkiewicz.

 

Projekt ma być ukończony do maja 2021 roku i będzie zgłoszony do ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

emi/zdr/ nowiny24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie