Prokuratura umorzyła śledztwo ws. znieważenia prezydenta Dudy

Polska
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. znieważenia prezydenta Dudy
Prezydent.pl
Sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawcy

Prokuratura Rejonowa w Pucku umorzyła śledztwo ws. znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia zaślubin Polski z morzem - poinformowała prokuratura.

Jak powiedziała w czwartek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia zaślubin Polski z morzem zostało umorzone wobec niewykrycia sprawcy.

 

ZOBACZ: Myślał, że jest anonimowy. Odpowie za znieważenie prezydenta w internecie

 

- Decyzja jest nieprawomocna. Pomimo umorzenia, z uwagi na niewykrycie sprawcy, sprawa będzie nadal w naszym zainteresowaniu - dodała prokurator Wawryniuk.

 

Prokuratorzy z Pucka prowadzili postępowanie od 14 lutego br. Do gdańskiej prokuratury trafiło wówczas kilka zawiadomień w związku z wydarzeniami, do których doszło 10 lutego w Pucku, kiedy grupa osób zakłócała uroczystości z udziałem prezydenta RP.

 

"Kłamca", "przestań łgać"

 

Andrzej Duda został przywitany okrzykami: "kłamca", "będziesz siedział", "Trybunał Stanu", "republika banasiowa" i "przestań łgać". W trakcie przemówienia głowy państwa słychać było gwizdy. Według niektórych mediów w tłumie można było też usłyszeć wulgarne okrzyki.

 

ZOBACZ: Miał zadzwonić na numer alarmowy i zagrozić, że "znajdzie i zabije" prezydenta Dudę

 

Tego samego dnia w Wejherowie prezydenta przywitała grupa protestujących z transparentami: "wyPAD 2020", "Konstytucja" oraz "Andrzej Duda wstyd narodu". Na nagraniach z przemówienia głowy państwa było słychać gwizdy.

 

Śledczy sprawdzali, czy miało wówczas miejsce znieważenie prezydenta.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie