Wypadł za burtę. Na ratunek czekał na latarni morskiej

Świat
Wypadł za burtę. Na ratunek czekał na latarni morskiej
Facebook/ Caloundra Volunteer Coast Guard - QF4
64-letni David Simpson wypadł ze swojej łodzi w wyniku silnego uderzenia fali w pobliżu Caloundra na on Queensland's Sunshine Coast

Australijski marynarz został uratowany po trzech godzinach spędzonych na latarni morskiej na Oceanie Spokojnym. Z łodzi wyrzuciła go fala. Mężczyzna zdołał wspiąć się na drabinę nadajnika. Tam czekał na pomoc.

64-letni David Simpson wypadł ze swojej łodzi w wyniku silnego uderzenia fali w pobliżu Caloundra na Queensland's Sunshine Coast. Patrzył jak statek - z psem na pokładzie - odpływa. Sam pokonał blisko kilometr do nadajnika wodnego, na którego drabinę zdołał się wspiąć. Tam czekał na ratunek.

 

ZOBACZ: Dziewczynka na dmuchanym jednorożcu dryfowała na pełnym morzu

 

- Fala uderzyła w łódź. Próbowałem zabezpieczyć ponton, ale lina się zepsuła. Uderzył we mnie i wypadłem około 2,5-3 metrów za burtę - mówił 9News.

Well done to our crews last night who took part in the search and rescue to locate the missing boatie who had been...

Opublikowany przez Caloundra Volunteer Coast Guard - QF4 Wtorek, 29 grudnia 2020

 

Na ratunek czekał trzy godziny

 

Statek bez załogi, ale z wciąż pracującym silnikiem i psem na pokładzie odkrył inny marynarz, który zawiadomił służby. Simpson podkreślił, że próbował zwrócić na siebie uwagę w każdy możliwy sposób. Zdjął nawet spodenki, by nimi machać.

 

ZOBACZ: Szukali kitesurfera przez kilka godzin. Mężczyzna o akcji przeczytał w mediach

 

Trzy godziny po wszczęciu alarmu mężczyznę - 1,6 mil od jego statku - odnalazł helikopter. - Miał szczęście, że udało mu się dopłynąć do latarni - zauważył 9News Ian Hunt, dowódca straży przybrzeżnej Mooloolaba.

 

Psa 64-latka Staffordshire Bull Terriera o imieniu Mitch uratowała załoga Surf Lifesaving Queensland. Obecnie trwają próby wypchnięcia - osiadłego na mieliźnie - statku Simpsona.

 

ac/zdr/ edition.cnn.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie