Kino Atlantic ma dalej działać, będzie miało nowego operatora

Polska
Kino Atlantic ma dalej działać, będzie miało nowego operatora
facebook.com/kinoatlantic

Kino Atlantic w Warszawie będzie nadal istnieć. Od nowego roku zmienia się tylko operator. Ze środowego komunikatu pracowników kina wynikało, że zostanie ono zamknięte.

Kino Atlantic przejmie od nowego roku spółka Max-Film, która nie planuje zamykać kina. Kino wróci do działalności, kiedy tylko będzie można je znów otworzyć po zniesieniu pandemicznych obostrzeń.

 

- Max Film nie zamierza tam nic budować, jak wcześniej pisano w mediach. Po prostu będziemy kontynuować działalność, kiedy będziemy mogli, ponieważ na razie wszystko jest zamknięte - powiedział w środę w rozmowie z PAP Paweł Doktór, prezes spółki Max-Film. - Kino, jak tylko kina w kraju będą otwarte, zacznie działać - dodał.

 

"Bardzo dziękujemy naszym widzom"

 

Jak dziś poinformowano, "wraz z końcem roku 2020 firma Viktonex sp. z o.o. przestaje być operatorem Kina Atlantic". Z komunikatu wynikało, że kino zostanie zamknięte. 

 

"Bardzo dziękujemy naszym wiernym Widzom. Przez lata gościliśmy w naszych salach wiele pokoleń Kinomanów. To właśnie Wy nadaliście temu miejscu ten niezwykły klimat! Ostatni rok był dla nas bardzo ciężki. Jednak dzięki wielu ciepłym słowom oraz zaangażowaniu Widzów czuliśmy się potrzebni! Będzie nam tego bardzo brakowało" - czytamy w pożegnalnym wpisie zespołu kina na Facebooku. 

 

 

We wrześniu media informowały, że nowy zarządca kina - spółka Max Film (należąca do samorządu Mazowsza), która przejmie obiekt od stycznia 2021 roku - będzie chciała sprzedać nieruchomość. Spółka zdementowała te informacje. 

 

Kino Atlantic to najstarsze, nieprzerwanie działające kino w Warszawie. Znajduje się w centrum miasta, przy ul. Chmielnej 33. Posiada cztery sale kinowe z blisko 800 miejscami. 

 

W 2014 roku zamknięto słynne warszawskie kino Femina. 

jo/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie