Włochy: szykowali mieszkanie na sylwestrową imprezę. Ukarała ich policja

Świat
Włochy: szykowali mieszkanie na sylwestrową imprezę. Ukarała ich policja
Wikimedia Commons/sv1ambo
Włoska policja liczy na pomoc sąsiadów, którzy mogą dostrzec łamanie obostrzeń

Ośmioro nastolatków w Teramo we włoskiej Abruzji zostało ukaranych przez policję za to, że sprzątali mieszkanie przygotowując je na zabronione z powodu pandemii przyjęcie sylwestrowe. To jeden z przypadków łamania przepisów, o których informują tamtejsze media.

Patrol policji został wezwany przez sąsiada, który zobaczył grupę młodzieży w pustym zazwyczaj mieszkaniu. Było to ośmioro 16- i 17-latków, pochłoniętych sprzątaniem domu przed zabawą w sylwestra.

 

ZOBACZ: Czy rząd zniesie obostrzenia po 17 stycznia? Rzecznik resortu zdrowia o szczegółach

 

Gdy przyjechała policja, nieletni zostali przekazani swoim rodzicom , którzy muszą teraz zapłacić podwójną grzywnę: za to, że ich dzieci nie miały maseczek i że wbrew obowiązującym przepisom opuściły domy bez uzasadnionej przyczyny.

 

"W tym roku pomoże nam sąsiad przy wizjerze"

 

Dziennik "La Repubblica" podkreśla we wtorek, że siły porządkowe na różne sposoby tropią przypadki łamania przepisów rządowego dekretu w sprawie częściowego lockdownu w okresie świąteczno- noworocznym.

 

Włoska policja patroluje drogi, ale kontroluje też internetowe ogłoszenia tropiąc osoby oferujące wynajem domów na nielegalne zabawy oraz ich klientów. Gazeta przytacza wypowiedź policjanta, który stwierdził: "W tym roku pomoże nam sąsiad przy wizjerze".

 

ZOBACZ: Narodowa kwarantanna w Polsce. Wchodzą w życie nowe obostrzenia

 

Jak dodali dziennikarze, to sąsiedzi "odegrają ważną, delikatną rolę w kontrolach, które będą prowadzić funkcjonariusze ścigając amatorów przyjęć organizowanych za wszelką cenę mimo pandemii".

 

We Włoszech lockdown i godzina policyjna

 

Na mocy dekretu rządu w sylwestra, gdy będzie obowiązywał częściowy lockdown oraz godzina policyjna od 22:00 do 7:00, można przyjąć w domu dwie dorosłe osoby, ewentualnie razem z dziećmi do 14 lat.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie