Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepieni przeciw Covid-19

Polska
Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepieni przeciw Covid-19
Polsat News
Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki

Byli ministrowie zdrowia, lekarze Konstanty Radziwiłł i Marek Balicki zaszczepili się we wtorek w szpitalu na Stadionie Narodowym w Warszawie na COVID-19.

Radziwiłł przekonywał, że Europejska Agencja Leków, podejmując decyzję o zarejestrowaniu szczepionki na COVID-19, z całą pewnością sprawdziła jej bezpieczeństwo. - Możemy bez obaw poddać się temu szczepieniu - podkreślał.

 

ZOBACZ: Tomasz Grodzki i Stanisław Karczewski nawzajem się zaszczepią [OGLĄDAJ] od g. 19:50

 

Tuż po szczepieniu Radziwiłł powiedział, że czuje się bardzo dobrze; wyraził też przekonanie, że przyczynił się do ograniczenia pandemii koronawirusa.

 

"Jest mało przeciwskazań do szczepienia"

 

Balicki, pytany tuż po przyjęciu szczepionki o pierwsze wrażenie zaznaczył, że co roku szczepi się na grypę. Podkreślał też, że przez ok. 15 - 30 minut po każdym szczepieniu należy poddać się obserwacji, bo mogą wystąpić reakcje uczuleniowe.

 

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski zaznaczył, że przed przyjęciem szczepionki wypełniana jest ankieta dotycząca naszego stanu zdrowia. - Pacjent musi być w dobrym stanie zdrowia. Jest bardzo mało przeciwskazań do szczepienia, ale to wszystko musimy ustalić na podstawie tej ankiety i wcześniejszego badania - zaznaczył Sutkowski.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie