Dworczyk: prezes PiS planuje się zaszczepić

Polska
Dworczyk: prezes PiS planuje się zaszczepić
Polsat News
Prezes PiS Jarosław Kaczyński

- Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński planuje zaszczepić się przeciwko COVID-19 w terminie dla swojej grupie wiekowej - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że w pierwszej kolejności będą szczepić się ci politycy, którzy są zarazem lekarzami.

- Według mojej wiedzy pan prezes (PiS) planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach - powiedział Dworczyk w Radiu TOK FM.

 

ZOBACZ: Kaczyński: będą zmiany w sądownictwie

 

Dopytywany, czy Jarosław Kaczyński zaszczepi się przed kamerami, odpowiedział, że nie zna szczegółów, ale "pan premier Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany, żeby jak najszerzej promować szczepienie, w związku z tym na pewno tego faktu nikt nie będzie ukrywał".

 

Zaszczepi się cały rząd

 

Powtórzył, że zaszczepią się też wszyscy członkowie rządu. - Nie chcieliśmy z tego robić eventu polityczno-medialnego i wydzielać rządu czy polityków jako oddzielnej grupy, która miałaby się szczepić np. w pierwszej kolejności, dlatego że w Polsce temperatura sporu politycznego jest duża i na pewno to wywołałby emocje - mówił szef KPRM.

 

ZOBACZ: Premier: do Polski przyleciało 300 tys. kolejnych dawek szczepionki

 

- Natomiast wiem, i takie plany mamy, że politycy którzy są w grupie zerowej, czyli lekarze krótko mówiąc, będą publicznie się szczepić. Jak sądzę od jutra będziemy mogli to widzieć, niezależnie od barw partyjnych - mówił Dworczyk.

 

W pierwszej kolejności, w grudniu, szczepione są osoby z tzw. grupy 0, czyli personel medyczny, pracownicy DPS i pracownicy MOPS oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Po nowym roku zaszczepieni zostaną natomiast pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie