Siostry z Niemiec stworzyły grę planszową o koronawirusie

Świat
Siostry z Niemiec stworzyły grę planszową o koronawirusie
Reuters
Siostry Schwaderlapp stworzyły grę podczas pierwszego lockdownu

Gra planszowa o koronawirusie - to pomysł czterech sióstr Schwaderlapp z Niemiec. Opracowały ją podczas pierwszego lockdownu, a ich ojciec postanowił skomercjalizować zabawę.

Celem gry "Corona" jest robienie zakupów dla starszego sąsiada, który w izolacji przebywa w domu. Czterech uczestników wymienia między sobą karty przedstawiające różne produkty - m.in. mydło, makaron oraz papier toaletowy. Jedna z kart nawiązuje również do koncertów na balkonach we Włoszech, które odbywały się podczas pierwszej fali pandemii. Na graczy czekają też przeszkody - np. kwarantanna.

 

ZOBACZ: Samotność "niewidzialnych". Jak spędzą święta?

 

 

Podstawową zasadą całej zabawy jest solidarność, ale uczestnicy mogą sami zadecydować, czy chcą działać z innymi, czy stać się ich przeciwnikiem, który... "blokuje drogę wirusami". Do stworzenia gry siostry miały zainspirować m.in. informacje o osobach robiących podczas pandemii SARS-CoV-2 masowe zakupy.

Gra trafiła do sklepów zabawkami 

Pomysł czterech sióstr z Niemiec zachwycił ich ojca, który postanowił skomercjalizować grę. Do projektu zaangażował artystów, którzy pomogli zaprojektować i wykonać elementy produktu. Ich przedsięwzięcie rozkręciło się do tego stopnia, że gra znalazła się na półkach sklepów z zabawkami.

 

Reuters

ZOBACZ: "Piesku, szukaj domu". Gra tropem bezdomnych zwierząt

 

"Popyt jest ogromny w całych Niemczech" - zaznaczył Benedikt Schwaderlapp. Do tej pory sprzedano ponad 2 tys. egzemplarzy gry.

ms/ml/ nypost.com, Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie