"Piesku, szukaj domu". Gra tropem bezdomnych zwierząt

Kultura
"Piesku, szukaj domu". Gra tropem bezdomnych zwierząt
Schronisko na Paluchu/Facebook

Na bezdomne zwierzę czyha wiele zagrożeń. Te przedstawiono na polu miasta. Druga część planszy przedstawia zasady działania Schroniska na Paluchu – od przyjęcia zwierzaka po procedurę adopcji. Planszówka przeznaczona dla graczy od lat 7 jest dostępna bezpłatnie w siedzibie warszawskiego schroniska.

Do zadań statutowych schroniska należy edukacja, ale tym razem przybrała inną formę niż zorganizowane lekcje.

 

W ciągu 20-30 minut uczestnicy gry poznają jednostki zaangażowane w pomoc bezdomnym psom, m. in. Eko Patrol odławiający bezdomne zwierzęta.

 

W grze może wziąć udział od dwóch do czerech graczy. Plansza przedstawia obszar schroniska (m.in. gabinet weterynaryjny), a także wyjazdy na akcje promocyjne prowadzone przez pracowników i wolontariuszy.

 

Psi los z przeszkodami

 

Autorzy nie wzorowali się na konkretnych grach planszowych ale na typie gier, które przewidują start oraz dojście do mety po przejściu trasy z przeszkodami.


- Wszystko zależy od szczęścia, zarówno w grze jak i w życiu. Podobnie w schronisku - mamy psy, które trafiają po adopcji praktycznie zaraz po kwarantannie ale i takie, które przebywają u nas latami. - mówi Magda Migdał, pracownik Schroniska.

 

- Można więc powiedzieć, że podstawą do stworzenia gry była analiza procesów i działań rzeczywistych, które w miarę możliwości zostały przeniesione na planszę gry. - dodaje.

 

Edukacja przez zabawę

 

Gra powstała także w celu nauki odpowiedniego zachowania w sytuacji, gdy zaginie pies lub zwierzę znajomego. Zachęca też do wszczepiania zwierząt chipów i przypinania adresatek.

 

Zaprojektowali ją wolontariusze schroniska: Michał Szrajber i Katarzyna Maciaszek.

 

 

 

polsatnews.pl

mta/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie