Boże Narodzenie. Na drogach będzie więcej policjantów

Polska
Boże Narodzenie. Na drogach będzie więcej policjantów
Polsat News
Policja zaapelowała do kierowców, by w razie kontroli zakładali maseczki na twarz

- Przed nami święta, które dla policjantów ruchu drogowego są zawsze czasem wytężonej pracy. Na drogach pojawi się więcej niż na co dzień patroli ruchu drogowego - poinformował komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Komisarz przekazał, że w związku z świętami Bożego Narodzenia na polskich drogach pojawi się więcej policjantów z ruchu drogowego.

 

- Funkcjonariusze będą widoczni głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz na drogach wjazdowych i wyjazdowych z metropolii - zaznaczył policjant.

 

ZOBACZ: Czy w święta spadnie śnieg? Prognoza pogody na Boże Narodzenie

 

Wskazał, że na drogach nie zabraknie także nieoznakowanych radiowozów ze specjalnych policyjnych grup "Speed".

 

- Szczególną uwagę zwracać będziemy na badania trzeźwości kierujących pojazdami oraz poważne wykroczenia skutkujące zagrożeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - podkreślił kom. Opas.

 

Policja do kierowców: pamiętajcie, by mieć przy sobie maseczki

 

Kierowcy mogą się spodziewać także kontroli prowadzonych pod kątem przekraczania prędkości, ale także sposobu przewożenia pasażerów czy stanu technicznego pojazdów.

 

- Proszę pamiętać, aby w samochodzie posiadać przy sobie maseczki. Co prawda podczas kierowania nie są one wymagane, ale dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, np. podczas rozmowy z funkcjonariuszem czy też zatrzymania, np. na stacji benzynowej będą już niezbędne - zaapelował.

 

ZOBACZ: "Nadziei i wytchnienia od trosk". Życzenia na Boże Narodzenie od marszałka Senatu

 

Policjant przypomniał również, że zeszłym roku przez trzy dni świąt policjanci zatrzymali w całym kraju ponad 500 nietrzeźwych kierowców. - W 2019 roku w ciągu trzech świątecznych dni doszło do 187 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 233 zostały ranne - dodał Robert Opas.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie