Pierwsze święta nowo narodzonych zwierząt w australijskim zoo

Świat
Pierwsze święta nowo narodzonych zwierząt w australijskim zoo
Reuters
Świąteczna impreza w Australian Reptile Park odbyła się z wyprzedzeniem, bo w Boże Narodzenie zoo będzie zamknięte

Swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia obchodzą zwierzęta z rezerwatu niedaleko Sydney w Australii. Opiekunowie zadbali o świąteczną atmosferę - była choinka, prezenty i bożonarodzeniowe smakołyki.

Boże Narodzenie nadeszło wcześnie dla niektórych zwierząt, które obchodzą je po raz pierwszy w Australian Reptile Park koło Sydney.

 

Na nagraniu opublikowanym w środę, niektórzy z najmłodszych mieszkańców parku, w tym koala o imieniu Pipsqueak (łajdak, łajza), otrzymywali smakołyki otoczeni bożonarodzeniowymi dekoracjami.

 

ZOBACZ: Imię dla myszojelenia. Zoo prosi o propozycje

 

- Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach ludzi na całym świecie, pokazując nasze piękne maluchy, które urodziły się w tym roku - powiedział Brandon Gifford, opiekun w parku. - Myślę, że nam się udało - dodał.

 

WIDEO: Świąteczna impreza w Australian Reptile Park odbyła się z wyprzedzeniem, bo w Boże Narodzenie zoo będzie zamknięte  

   

 

Dwa szczenięta diabła tasmańskiego, Wolf i Alula, na nagraniu gryzły czapę Świętego Mikołaja, podczas gdy pisklę boobooka, sowicy australijskiej o imieniu Mango, siedziała w świątecznym stroiku.

 

ZOBACZ: Namibia wystawia na sprzedaż 170 słoni

 

Park, który znajduje się około godziny jazdy od Sydney, będzie zamknięty dla publiczności w Boże Narodzenie, chociaż niektórzy opiekunowie przyjdą karmić zwierzęta. 

grz/ Reutres
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie