Oszustwo wyborcze w USA. 70-latek zagłosował na Trumpa za zmarłą matkę

Świat
Oszustwo wyborcze w USA. 70-latek zagłosował na Trumpa za zmarłą matkę
Facebook/Donald J. Trump
USA: mężczyzna z Pensylwanii przyznał się do głosowania na Trumpa w wyborach za zmarłą matkę

70-latek z Pensylwanii przyznał się do głosowania w listopadowych wyborach w USA za swoją zmarłą matkę - poinformowała prokuratura okręgowa w hrabstwie Delaware w Pensylwanii. W związku z oszustwem wyborczym mężczyźnie postawiono zarzuty.

W sierpniu Bruce Bartman zarejestrował w internetowym systemie do głosowania swoją matkę i teściową jako Republikanki. Pierwsza z kobiet zmarła 12 lat temu, a druga - przed rokiem.

 

ZOBACZ: Trump ogłosił zatwierdzenie kolejnej szczepionki przeciwko Covid-19

 

Przyznał się do oszustwa 

Następnie 14 października Bartman podszywając się zawnioskował o głosowanie korespondencyjne dla swojej matki. Głos, który oddał w jej imieniu, wpłynął do komisji wyborczej do 28 października. Karta wyborcza z głosem na prezydenta Donalda Trumpa została policzona w wyborach. Mężczyzna przyznał się do oszustwa wyborczego.

 

ZOBACZ: Joe Biden zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

 

W wyborach prezydenckich z 3 listopada wygrał Demokrata Joe Biden. Jego rywal, ubiegający się o reelekcję Republikanin Donald Trump nie uznaje zwycięstwa Bidena i utrzymuje, że w głosowaniu dochodziło do masowych fałszerstw. Wyborcze skargi jego obozu nie odwróciły wyniku w żadnym ze stanów, w których Republikanin przegrał. Część ze skarg odrzucił Sąd Najwyższy. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie