Premier: Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień

Polska
Premier: Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień
archiwum Polsat News
Premier Mateusz Morawiecki

Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer/BioNTech przeciwko Covid-19, na tej podstawie KE podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek, Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek przedstawiciele EMA na konferencji prasowej w Amsterdamie poinformowali, że Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o autoryzacji szczepionki przeciw Covid-19 firm Pfizer i BioNTech.

 

ZOBACZ: Europejska Agencja Leków dała zielone światło dla szczepień w Europie

 

 

"Europejska Agencja Leków zatwierdziła Pfizer/BioNTech przeciwko Covid-19. Na tej podstawie Komisja Europejska podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek UE. Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień" - napisał na Facebooku premier Morawiecki.

 

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w czwartek, że szczepienia przeciw Covid-19 zaczną się w UE 27, 28, i 29 grudnia. Rzecznik KE Eric Mamer zastrzegał, że jest to zapowiedź warunkowa, a jej realizacja zależy od dopuszczenia szczepionki do użytku.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie