Popełnił 30 wykroczeń. Uciekał, bo bał się kontroli [WIDEO]

Polska
Popełnił 30 wykroczeń. Uciekał, bo bał się kontroli [WIDEO]
Polsat News/Dolnośląska policja
Policjanci naliczyli uciekającemu kierowcy 30 wykroczeń, za które grozi 8 lat więzienia.

30 wykroczeń popełnił kierowca, który uciekał przed policją w okolicach Bolesławca na Dolnym Śląsku. Nie chciał zatrzymać się do kontroli, więc funkcjonariusze zaczęli go gonić. 39-latka ostatecznie zatrzymano. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia, a rejestracja była z innego auta. Kierującemu grozi 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali po pościgu 39-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 60 km/h. Mężczyzna zignorował wezwania mundurowych i zaczął uciekać przed patrolem, popełniając ponad 30 wykroczeń drogowych.

 

Wyprzedzał rowem, jechał pod prąd

 

39-latek wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, przekraczał podwójną linię ciągłą, poruszał się dwoma pasami jezdni blokując drogę, wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Na remontowanym odcinku drogi wyprzedzał jadąc przydrożnym rowem. Następnie spowodował kolizję i jechał pod prąd na rondzie.

 

ZOBACZ: Małopolska: pijany kierowca uciekał przed policją. Spadł ze skarpy i uderzył w mur

 

Kiedy pojazd mieszkańca powiatu zgorzeleckiego został unieruchomiony, kierowca zaryglował się środku. W związku z tym policjanci byli zmuszeni wybić szybę i wyciągnąć mężczyznę siłą. W samochodzie oprócz kierowcy była pasażerka.

 

Jak się okazało, powodem ucieczki było niespełnienie ważnych wymagań.

 

Nie było prawa jazdy, tablice miał z innego auta


Okazało się, że 39-latek uciekał bo nie miał uprawnień do kierowania, samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne pochodziły od innego pojazdu - powiedziała Polsat News Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policje we Wrocławiu.

 

ZOBACZ: W bmw odkręcało się koło, wypadały śruby. Kierowca bez prawa jazdy [WIDEO]

 

Policjanci i prokurator zgadzają się, że kierowca swoim zachowaniem stworzył zagrożenie w ruchu lądowym, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

WIDEO: Uciekający przed policją kierowca popełnił 30 wykroczeń. Grozi mu 8 lat więzienia

  

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie