Nie żyje były europoseł Michał Marusik. Miał 69 lat

Polska
Nie żyje były europoseł Michał Marusik. Miał 69 lat
Facebook/ Michał Marusik
Michał Marusik w latach 2014-2019 był posłem do Parlamentu Europejskiego

W wieku 69 lat zmarł były europoseł i prezes Kongresu Nowej Prawicy Michał Marusik. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych Przemysław Majewski, gdański radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

"Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Dziś zmarł Pan Michał Marusik, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019, prezes Kongresu Nowej Prawicy, w latach 80. uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej, człowiek ideowej prawicy - napisał Majewski na Twitterze.

"Dziękuję, że mogłem być Pana asystentem" - dodał.

 

 

Michał Marusik urodził się 26 września 1951 w Skrzynkach (woj. łódzkie). Ukończył Technikum Chemiczne w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Po odbyciu służby wojskowej, od 1974 r. pracował w gdańskiej rafinerii, gdzie był współorganizatorem tamtejszych środowisk opozycyjnych. W sierpniu 1980 r. był jednym z organizatorów strajku w swoim zakładzie pracy. W latach 80. działał w Solidarności.

 

W latach 2014-2019 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Należał do frakcji Europa Narodów i Wolności, która zrzeszała eurosceptycznych prawicowych deputowanych.

 

W styczniu 2015 został prezesem Kongresu Nowej Prawicy, z funkcji ustąpił 27 stycznia 2017 r.

dk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie