Seria podpaleń. Ogień miał podkładać strażak z 16-latkiem

Polska
Seria podpaleń. Ogień miał podkładać strażak z 16-latkiem
KPP/ Prudnik
Nastolatkowi pomagał 20-letni strażak OSP, który podwoził go na miejsca przestępstwa i następnie odwoził do domu

Do pięciu lat więzienia grozi 20-letniemu Przemysławowi T., któremu zarzuca się udział w wywołaniu serii pożarów na terenie powiatu prudnickiego. Podejrzany jest strażakiem OSP. Jego wspólnikiem był 16-latek.

Na ślad podpalaczy trafili policjanci z Prudnika, którzy prowadzili śledztwo w sprawie serii podpaleń. Sprawcy podkładali ogień pod sterty słomy stojące na polach. W wyniku ich działalności zniszczono surowiec o wartości przekraczającej pół miliona złotych.

 

Funkcjonariusze ustalili, że bezpośrednim sprawcą podpaleń był 16-letni mieszkaniec jednej z podprudnickich wsi. Ze względu na wiek, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 

Pomoc strażaka 

 

Nastolatkowi pomagał 20-letni strażak OSP, który podwoził go na miejsca przestępstwa i następnie odwoził do domu. W jednym przypadku podkładał ogień razem ze swym młodszym wspólnikiem.

 

ZOBACZ: 28-latek uciekał przed policją. W samochodzie miał narkotyki

 

Strażakowi przedstawiono zarzuty uczestnictwa w niszczeniu mienia. Do części z nich się przyznał. Jak powiedział rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu Stanisław Bar, za taki czyn kodeks przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie