Koledzy podpalili 12-latka. Chcieli nakręcić "fajne" wideo

Świat
Koledzy podpalili 12-latka. Chcieli nakręcić "fajne" wideo
Pixabay/PublicDomainPictures
Chłopiec ma poparzenia drugiego stopnia prawie jednej trzeciej powierzchni ciała

Do szpitala w Berdiańsku na Ukrainie trafił 12-latek z oparzeniami drugiego stopnia jednej trzeciej ciała. Jak wyjaśnił, dał się podpalić kolegom, by nagrać "fajne" wideo. Policja poinformowała w poniedziałek o wszczęciu dochodzenia.

Zgłoszenie na policję w tej sprawie wpłynęło ok. godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę. Szpital poinformował o hospitalizacji 12-latka z oparzeniami różnego stopnia.

 

Chłopiec powiedział policjantom, że oparzeń doznał wskutek podpalenia przez kolegów. Policjanci wyjaśnili, że nastolatek sam zgodził się na podpalenie, gdyż cała grupa chciała nagrać "fajne" wideo. W mieszkaniu jednego z kolegów rówieśnicy oblali chłopca spirytusem i podpalili. Cały proces nagrywano telefonem. W domu nie było nikogo z dorosłych.

 

ZOBACZ: Rosja. Samospalenie dziennikarki. "Niekończące się szykany ze strony prokuratorów"

 

Ogień na nastolatku ugaszono w łazience. Chłopcy przestraszyli się skutków podpalenia i odprowadzili kolegę do domu - podała policja.

 

Karetkę wezwała matka poparzonego nastolatka. Chłopiec przebywa w szpitalu z poparzeniami drugiego stopnia prawie jednej trzeciej powierzchni ciała. Jest na oddziale intensywnej terapii. W sprawie wszczęto dochodzenie.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie