Policja znalazła w pokoju 13-latka narkotyki

Polska
Policja znalazła w pokoju 13-latka narkotyki
lodzka.policja.gov.pl
Łódzki: blisko 190 g środków odurzających w pokoju 13-latka

Blisko 190 gramów środków odurzających oraz dwie wagi odnaleźli w pokoju 13-latka policjanci ze Zduńskiej Woli (Łódzkie). Nieletni odpowie za usiłowanie handlu substancjami psychotropowymi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do 13-latka dotarli funkcjonariusze ze Zduńskiej Woli po uzyskaniu informacji, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogą znajdować się narkotyki.

 

ZOBACZ: Narkotyki trzymał w sejfie, skrytkę zamaskował w... lodówce

 

- Podczas przeszukania mieszkania, w pokoju zajmowanym przez 13-letniego chłopca, policjanci znaleźli niemal 190 gramów nielegalnych substancji oraz dwie wagi jubilerskie – poinformował rzecznik prasowy zduńskowolskiej policji sierż. szt. Łukasz Bednarek.

Odpowie przed sądem rodzinnym 

Dodał, że posiadanie substancji psychotropowych przez nieletniego jest czynem karalnym i przejawem jego demoralizacji. Za swoje zachowanie 13-latek stanie przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.

 

ZOBACZ: Ukrył narkotyki w... rękawicy bokserskiej, ale policjantów nie przechytrzył

 

Rzecznik wyjaśnił, że w Polsce nieletni nie może trafić do więzienia, ale grożą mu przewidziane w ustawie środki wychowawcze lub poprawcze. Sąd może wyznaczyć osobie młodocianej kuratora, umieścić go w ośrodku szkolno-wychowawczym lub w zakładzie poprawczym. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie