Narkotyki trzymał w sejfie, skrytkę zamaskował w... lodówce

Polska
Narkotyki trzymał w sejfie, skrytkę zamaskował w... lodówce
KWP w Katowicach
Kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kg suszu marihuany i amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 4350 porcji

Sosnowieccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu i garażu przechowywał blisko 2,5 kg narkotyków. 26-latek trzymał je w sejfie, który ukryty był w lodówce. Oprócz środków odurzających policjanci znaleźli w lokalu sztabki złota, kolekcjonerskie monety oraz broń długą.

Mundurowi zatrzymali 26-latka, kiedy jechał samochodem. Mężczyzna miał przy sobie niewielką ilość marihuany. Policjanci wiedzieli, że może on przechowywać znaczne jej ilości. W przeszłości był już wielokrotnie karany za posiadanie narkotyków.

 

Kiedy stróże prawa weszli do zajmowanego przez mężczyznę garażu i mieszkania, okazało się, że zatrzymany w różnych miejscach ukrył blisko 2,5 kg substancji odurzających. Kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 2 kg suszu marihuany i amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 4350 porcji narkotyku.

 

Flinta, kolekcjonerskie monety i sztabki złota

 

We wnętrzu lodówki ustawionej w jednym z pomieszczeń mężczyzna ukrył sejf. Przechowywał w nim nie tylko narkotyki. Oprócz środków odurzających, policjanci znaleźli w nim także wartościowe przedmioty, m.in. pieniądze, sztabki złota oraz wartościowe monety kolekcjonerskie.

 

Mienie o łącznej wartości ponad 22,5 tys. zł zostało przez śledczych zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

 

Wideo: Zobacz efekty przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny

  

Podczas przeszukania ujawniono również broń długą. O tym, czy 26-latek posiadał ją legalnie, wypowie się biegły.

 

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo podejrzany może trafić do więzienia na 10 lat.

bia/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie