Forum Ekonomiczne w najbliższych latach będzie w Karpaczu

Polska
Forum Ekonomiczne w najbliższych latach będzie w Karpaczu
forum-ekonomiczne.pl
Forum Ekonomiczne od 1992 roku nieprzerwanie było organizowane w Krynicy Zdrój

Obywające się od blisko trzech dekad w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomiczne przez najbliższe lata organizowane będzie w Karpaczu - poinformował w czwartek marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Forum Ekonomiczne od 1992 roku nieprzerwanie było organizowane w Krynicy Zdrój. W tym roku, ze względu na pandemię, Forum odbyło się w Karpaczu w woj. dolnośląskim. Powodem przeniesienia imprezy do miejscowości pod Śnieżką była sytuacja epidemiczna w powiecie nowosądeckim.

 

ZOBACZ: Pomysłodawca i organizator krynickiego wydarzenia: to było rekordowe Forum Ekonomiczne

 

W czwartek marszałek województwa dolnośląskiego poinformował, że organizator Forum Ekonomicznego wybrał ofertę Dolnego Śląska, która wskazuje Karpacz jak miejsce organizacji imprezy.

 

- To ogromny sukces Dolnego Śląska. Dynamikę naszego rozwoju od lat podkreślają europejskie rankingi, a organizacja tego prestiżowego wydarzenia dodatkowo potwierdza naszą wysoką pozycję w Polsce i Europie. Oferta Dolnego Śląska okazała się najlepsza i chciałbym podziękować za pomoc w jej przygotowaniu prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi i burmistrzowi Karpacza Radosławowi Jęckowi - powiedział Przybylski.

Po prawie trzech dekadach...

W środę na stronie Forum Ekonomicznego poinformowano, że impreza ta po blisko trzech dekadach organizowania w Krynicy Zdrój, opuszcza to miasto. W tym roku wygasła bowiem umowa z Województwem Małopolskim i miastem Krynica Zdrój, a w prowadzonym postępowaniu przetargowym Krynica już odpadała. Pierwszeństwo w negocjacjach miało województwo dolnośląskie.

 

ZOBACZ: Krynica-Zdrój w "czerwonej" strefie. Forum Ekonomiczne przeniesione

 

Umowa na organizację Forum Ekonomicznego w Karpaczu ma zostać podpisana w styczniu i obowiązywać przez osiem najbliższych lat. Organizatorem Forum jest Instytut Studiów Wschodnich. Co roku impreza gromadzi polityków z Polski zagranicy, prezesów największych firm, ekspertów oraz przedstawicieli świata kultury.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie