Schetyna o ruchu Trzaskowskiego: jego dzisiaj nie ma

Polska
Schetyna o ruchu Trzaskowskiego: jego dzisiaj nie ma
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News
- On nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii wyborczej - mówił Grzegorz Schetyna o ruchu "Wspólna Polska"

- Tego projektu dzisiaj nie ma, nie funkcjonuje tak, jak w kampanii wyborczej, nie przekształcił się w konstrukcję obecną na politycznej scenie - mówił w środę o ruchu "Wspólna Polska" Rafała Trzaskowskiego były szef PO Grzegorz Schetyna. Dzień wcześniej wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (również PO) wymijająco odpowiedziała na pytanie o nazwę inicjatywy prezydenta stolicy.

Schetyna został w środę w radiu RMF FM zapytany, czy po swojej deklaracji, że nie jest zwolennikiem aborcji na życzenie, czuje się wykluczony z PO. Były lider tej partii odparł, że nie ma takiego wrażenia.

 

- Mam takie poglądy i o nich mówię. PO jest własnością nas wszystkich - zaznaczył.

 

"Projekt Trzaskowskiego nie przekształcił się w konstrukcję polityczną"

 

Jak dodał, projekt "totalnej opozycji" był przewidziany na cztery lata, by zintegrować opozycję, z kolei on sam zajmuje się przygotowanie PO, KO i opozycji do tego, aby wygrała wybory z PiS.

 

ZOBACZ: Rada Warszawy chce odwołania komendanta stołecznego policji. "Eskalacja przemocy"

 

- Uważam, że to jest najważniejsze. Nie totalna opozycja, co była klimatem, programem opozycji przez ostatnie lata, przyniosła zwycięstwo do Senatu, przez współpracę i twardą opozycyjność. To dzisiaj trzeba powiedzieć - jeśli nie totalna opozycja, to co wtedy? - pytał.

 

Na wskazanie, że następstwem "totalnej opozycji" mógł być ruch Rafała Trzaskowskiego zaznaczył, że ponad 10 mln głosów, które otrzymał Trzaskowski w II turze wyborów prezydenckich pokazały wielkość przestrzeni politycznej tego projektu.

 

- Ale tego projektu dzisiaj nie ma. On nie funkcjonuje tak, jak funkcjonował w kampanii wyborczej. Nie przekształcił się w konstrukcję polityczną, która jest obecna na politycznej scenie - ocenił.

 

Schetyna zastrzegł jednak, że w czasie pandemii koronawirusa wszelkie polityczne aktywności i budowa ofensywnej inicjatywy nie jest możliwa.

 

Kidawa-Błońska nie podała nazwy ruchu Trzaskowskiego

 

O ruch Rafała Trzaskowskiego była pytana we wtorek także wicemarszałek Sejmu z ramienia PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

- Jak nazywa się ruch społeczny Rafała Trzaskowskiego? - takie pytanie usłyszała od prowadzącego "Graffiti" Grzegorza Kępki.

 

ZOBACZ: Jak nazywa się ruch Trzaskowskiego? Kidawa-Błońska nie odpowiedziała

 

Kidawa-Błońska nie odpowiedziała wprost. - Rafał Trzaskowski jest także wiceszefem PO. Jesteśmy w trudnym okresie i siłą jest obecnie wzmacnianie naszej partii oraz Koalicji Obywatelskiej - stwierdziła.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie