Złodziej ukradł dzieciom prezenty od Mikołaja. Nowe podarki kupili... policjanci

Świat
Złodziej ukradł dzieciom prezenty od Mikołaja. Nowe podarki kupili... policjanci
Twitter.com/JVestje
Złodziej uciekł z prezentami. Na informację o zdarzeniu zareagowała policja z Rotterdamu.

Policja z Rotterdamu nie zdołała odnaleźć złodzieja, który ukradł prezenty przeznaczone dla dzieci z wielodzietnej rodziny. Nie pomogło zdjęcie rabusia z pakunkiem w rękach. Ojciec dzieci zaapelował do mężczyzny, by odniósł podarki: "po prostu zapukaj i uciekaj". Ostatecznie policjanci... kupili nowe prezenty.

Policjanci z Amsterdamu otrzymali 5 grudnia doniesienie o kradzieży prezentów, które miały wieczorem otrzymać dzieci z rodziny wielodzietnej. W Holandii dzieci otrzymują prezenty dzień wcześniej niż w Polsce, w wigilię imienin św. Mikołaja. Według tradycji przynosi je Sinterklaas.

 

Paczkę dla wnucząt zostawili dziadkowie trójki rodzeństwa, później jednak nie zamknęli drzwi. "Drzwi się otworzyły i prezenty zniknęły" - poinformowała miejscowa policja.

 

Złodziej oddalił się z prezentem

 

Ojciec dzieci zamieścił na Twitterze zdjęcie mężczyzny, który oddalił się z paczką zawiniętą w papier ze świętym Mikołajem i zaapelował o oddanie prezentów. "Po prostu zapukaj i uciekaj" - napisał mężczyzna.

 

 

"Czy dżentelmen, który całkowicie »przypadkowo« zabrał prezenty dla moich dzieci #Sinterklaas z Schulpplein w #Charlois na tyle uprzejmy, że przyniósłby je z powrotem?" - apelował ojciec dzieci.

 

Policjanci odkupili prezenty

 

Policja z Charlois, dzielnicy Rotterdamu, podjęła próbę ujęcia złodzieja. Jednak nie udało się znaleźć sprawcy. Internauci, komentujący pod zdjęciem, sugerowali, aby nie zamazywać twarzy złodzieja. Jednak autor wpisu argumentował, że według policji, sprawca kradzieży mógłby za ujawnienie swego wizerunku pozwać autora wpisu.

 

Gdy okazało się, że odnalezienie złodzieja nie będzie łatwe, policjanci kupili nowe prezenty. "Dzieci spotkała nieprzyjemność" - uzasadnili swój gest funkcjonariusze. "To nie znaczy, że złodziej nie jest nadal poszukiwany" - zaznaczyli.

 

 

"Dzieci były bardzo szczęśliwe. To super, że policjanci tak się spisali" - napisał później ojciec pokrzywdzonej trójki na Twitterze.

hlk/ polsatnews.pl, ad.nl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie