Ukradli rękawiczki warte milion dolarów. Miały trafić do szpitali

Świat
Ukradli rękawiczki warte milion dolarów. Miały trafić do szpitali
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Złodzieje ukradli rękawiczki o wartości miliona dolarów. Miały one trafić do szpitali

Złodzieje ukradli ponad 6 milionów rękawic wartych milion dolarów. Miały one trafić do ratowników medycznych w szpitalach na Florydzie. - To rozdziera nasze serca. (…) Odgrywamy ważną rolę w systemie ochrony zdrowia - mówi Rick Grimes z firmy Medgluv dostarczającej środki ochrony osobistej.

Firma wyjaśniła, że dostawę rękawiczek odebrała w swoim biurze w Coral Springs na Florydzie w piątek wieczorem. Niedzielne nagrania z monitoringu pokazują, jak złodzieje podjeżdżają ciężarówką do kontenera transportowego i przesypują paczki z rękawiczkami. Zajęło im to kilka minut.

 

ZOBACZ: Ukradli z firmy płyny do dezynfekcji za 9 tys. zł

 

- Każdego dnia szpitale prosiły nas o te produkty, czekały na ich dostawę. Ta kradzież rozdziera nasze serca - podkreśla Rick Grimes z biura sprzedaży i marketingu Medgluv.

 

"Firma została zmiażdżona"

 

Mężczyzna nie zdradził przypuszczeń firmy dotyczącej sprawców kradzieży - czy był to ktoś z pracowników, a może grupa zupełnie z nią niezwiązana. Lokalna policja prowadzi dochodzenie. Sprawą zajmują się też władze federalne.

 

Grimes dodaje, że "firma została zmiażdżona". - To nie tylko konsumenci, to nasi przyjaciele. Odgrywamy ważną rolę w systemie ochrony zdrowia - zaznacza.

 

ac/zdr/ abcnews.go.com, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie