Maląg: ogłaszamy program Aktywni Plus dla seniorów

Polska
Maląg: ogłaszamy program Aktywni Plus dla seniorów
fot. archiwum Polsat News
Minister Maląg na wtorkowym briefingu prasowym po raz kolejny podkreśliła, że mimo trwającej pandemii rząd realizuje wszystkie programy społeczne dla rodzin i seniorów

Na lata 2021-2025 ogłaszamy nowy program Aktywni Plus z budżetem corocznym 40 mln zł dla organizacji pozarządowych na projekty, które będą służyły aktywności osób starszych - poinformowała we wtorek szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Minister Maląg na wtorkowym briefingu prasowym po raz kolejny podkreśliła, że mimo trwającej pandemii rząd realizuje wszystkie programy społeczne dla rodzin i seniorów. Przypomniała, że w październiku uruchomiony został Korpus Wsparcia Seniorów, a od minionego tygodnia działa także Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów.

 

ZOBACZ: Seniorzy pomogą w opiece nad noworodkami. Innowacyjny pomysł poznańskiego szpitala

 

Z budżetem rocznym 40 mln zł 

Szefowa MRiPS zwróciła uwagę, że w ramach polityki senioralnej realizowane są także takie programy jak Senior plus i ASOS (program na rzecz aktywności społecznej osób starszych).

 

ZOBACZ: Ograniczenia dla seniorów. Dj Wika: najgorsza jest samotność

 

"Na lata 2021-2025 ogłaszamy nowy program Aktywni Plus z budżetem corocznym 40 mln zł, dedykowany dla organizacji pozarządowych na stwarzanie rożnych projektów działań, które będą przede wszystkim służyły aktywności osób starszych w rożnych obszarach" - powiedziała minister. Poinformowała, że program ten zastąpi program ASOS.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie