Ograniczenia dla seniorów. Dj Wika: najgorsza jest samotność

Polska
Ograniczenia dla seniorów. Dj Wika: najgorsza jest samotność
Polsat News
Dj Wika podkreśla, że seniorzy powinni świecić przykładem

- Najgorsza jest samotność - mówiła w Polsat News Dj Wika, komentując obowiązujące od soboty obostrzenia dla seniorów. Zdaniem aktywistki "czasy się zmienią", a aktualną rzeczywistość "musimy przeczekać". Zapewniała, że w pomoc dla seniorów zaangażowanych jest wiele osób i instytucji.

Dj Wika, czyli Wirginia Szmyt, to 82-letnia aktywistka na rzecz seniorów oraz muzyk, występuje jako dj.


- Pomoc się w znacznym stopniu rozwinęła i można z niej korzystać - stwierdziła Dj Wika, mówiąc o możliwościach wsparcia świadczonych przez wolontariuszy oraz różne firmy i instytucje. Powiedziała jednak, że sama z nich nie korzysta.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z DJ Wiką

  


"Najgorsza jest samotność"


Oceniła, że wsparcie dla seniorów w np. postaci zrobienia zakupów "jest bardzo pomocne, ale najgorsza jest samotność i izolacja".


- Brakuje mi kontaktu, brakuje mi ludzi i ich towarzystwa - mówiła. Podkreślała, że jej zdaniem ważne jest nastawienie, które powinno być optymistyczne. – Zmienią się czasy i wrócimy do normy. Trzeba przeczekać - stwierdziła.

 

ZOBACZ: Cała Polska czerwoną strefą. Zamknięte restauracje, seniorzy w domach


Zapytana o wpływ nowych ograniczeń na życie osób starszych, wyjaśniła, że umożliwiają one zaspokojenie minimalnych potrzeb, jak wyjście na spacer.


"Świećmy przykładem"


- W naszym interesie jest to, byśmy nie przysparzali problemów innym i abyśmy świecili przykładem jako starsze pokolenie, wyrozumiałe - powiedziała Szmyt o odpowiedzialności osób starszych.


- Czas taki że musimy podporządkować się pewnym regulaminom - oceniała.

 

ZOBACZ: Minister Maląg do seniorów: zostańcie w domu, zadbamy o was


Pytana o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek wśród osób starszych, Szmyt odpowiedziała, że maseczki mogą przeszkadzać seniorom w zrozumieniu tego, co mówią inni i utrudniać komunikację. Zauważyła także, że wiele starszych osób zwraca uwagę, by obostrzeń dotyczących maseczek i dystansu przestrzegać.


Polecała "spokój i nie bać się". Zdaniem Dj Wiki strach "także może zabijać".

 

laf/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie