Chora na COVID-19 wybudziła się ze śpiączki. Czekała na nią niespodzianka

Świat
Chora na COVID-19 wybudziła się ze śpiączki. Czekała na nią niespodzianka
Instagram/angela_primo
Kobieta będąc w śpiączce farmakologicznej urodziła zdrową córeczkę

27-letnia kobieta ze Stanów Zjednoczonych zachorowała na COVID-19 w 33 tygodniu ciąży. Lekarze zdecydowali się wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej. Gdy obudziła się po dwóch tygodniach, dowiedziała się, że została mamą - urodziła zdrową córeczkę.

Mieszkająca w Vancouver w stanie Waszyngton Angela Pimachenko pod koniec marca zaczęła uskarżać się na gorączkę i kaszel. Kobieta dbała o siebie i unikała zagrożenia, więc początkowo wzięła objawy zakażenia koronawirusem za alergię. Jednak gdy objawy nie ustępowały, w końcu zdecydowała się wykonać test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny. 

 

Dwa tygodnie w śpiączce

 

Kobieta będąca wtedy w 33 tygodniu ciąży trafiła do szpitala. W ciągu następnych kilkudziesięciu godzin jej stan drastycznie się pogorszył. 27-latka trafiła na odział intensywnej terapii i została podłączona do respiratora.

 

ZOBACZ: 2569 nowych zgonów na Covid-19. Kolejna tragiczna doba w USA

 

Wkrótce po tym, mając na uwadze jej stan zdrowia i dobro dziecka, lekarze zdecydowali się wprowadzić ją w stan śpiączki farmakologicznej.

 

Kobieta przeleżała w śpiączce dwa tygodnie. W tym czasie na świat przyszła jej córka.

 


27-latka dowiedziała się o tym dopiero po wybudzeniu. Jak sama przyznała, była to dla niej "oszałamiająca wiadomość".

 

Dziecko urodziło się zdrowe - nie stwierdzono u niego zakażenia koronawirusem.

 

Młoda mama opuszczając OIOM dostała owacje na stojąco od lekarzy.

 

 

Przez kilka następnych dni nie miała jednak kontaktu ze swoją córeczką. Było to możliwe dopiero po wykonaniu dodatkowych testów, które wykazały, że kobieta wyzdrowiała z COVID-19.

 

 

W weekend 27-latka została wypisana do domu. Jej córeczka, która urodziła się jako wcześniak, jeszcze przez kilka dni pozostanie pod obserwacją lekarzy.

 

Według najnowszych danych agencji Reutera w Stanach Zjednoczonych z powodu zakażenia koronawirusem zmarło już ponad 30 tys. ludzi. W USA zakażonych jest ponad 635 tys. osób. Na całym świecie już ponad 2 mln. 

dk/prz/ polsatnews.pl, today.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie