Mżawki i oblodzenia. Ostrzeżenie IMGW

Polska
Mżawki i oblodzenia. Ostrzeżenie IMGW
Pixabay
IMGW informuje też o oblodzeniach w kilku województwach.

Marznące mżawki w woj. warmińsko-mazurskim i oblodzenia w powiatach w województwach: mazowieckim i lubelskim - ostrzega. Z kolei w części województw podkarpackiego i świętokrzyskiego spodziewane są marznące opady. Wydał też ostrzeżenie dotyczące mgieł na Podkarpaciu.

IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące marznących opadów dla kilku powiatów województw podkarpackiego i świętokrzyskiego.

 

Ostrzeżenie dotyczy 9 powiatów w województwie podkarpackim. Są to powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, przemyski, Przemyśl, sanocki. Ostrzeżenie dotyczy 5 powiatów województwa świętokrzyskiego. Są to powiaty: Kielce, kielecki, ostrowiecki, skarżyski, starachowicki.

 

Wideo: zobacz prognozę pogody na 13 grudnia

  

Na obszarach tych prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

 

ZOBACZ: Pochmurnie i z opadami, ale powyżej zera. Pogoda na weekend, 12-13 grudnia

 

IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące mgieł dla 9 powiatów w woj. podkarpackim. Są to powiaty: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jasielski, Krosno, krośnieński, leski, sanocki, strzyżowski.

 

Gęste mgły

 

Na tych obszarach prognozuje się gęste mgły (lokalnie marznące), w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m.

 

W nocy z soboty na niedzielę IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące opadów marznących dla wszystkich powiatów województwa podlaskiego oraz wszystkich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego, a także ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące oblodzeń dla sześciu podlaskich powiatów i 18 powiatów warmińsko-mazurskich.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

 

Jak informuje IMGW w województwie warmińsko-mazurskim marznące mżawki występują w 21 powiatach. Są to powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, Elbląg, elbląski, ełcki, giżycki, gołdapski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, olecki, Olsztyn, olsztyński, ostródzki, piski, szczycieński, węgorzewski.

 

"Na wskazanym obszarze miejscami występują opady mżawki marznącej, powodującej gołoledź - stwierdzono to aktualnie na stacjach w Mikołajkach i w Elblągu. W ciągu najbliższych godzin takie opady nadal będą miejscami występowały" - czytamy.

 

Oblodzenia w mazowieckim i lubelskim

 

IMGW informuje też o oblodzeniach w kilku powiatach w województwach: mazowieckim i lubelskim. W województwie mazowieckim chodzi o powiaty: łosicki, ostrołęcki, Ostrołęka, ostrowski, Siedlce, siedlecki, sokołowski, a województwie lubelskim chodzi o powiaty: bialski, Biała Podlaska, łukowski, parczewski, radzyński, włodawski.

 

"Na zaznaczonym obszarze temperatura powietrza i temperatura gruntu wynosi poniżej 0 stopnia C. Na drogach ślisko. W ciągu najbliższych godzin taka sytuacja będzie się utrzymywać" - czytamy. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie