Marznący deszcz, śnieg i ocieplenie. Prognoza pogody na czwartek, 10 grudnia

Polska
Marznący deszcz, śnieg i ocieplenie. Prognoza pogody na czwartek, 10 grudnia
Pixabay
Prognoza pogody na 10 grudnia

Mieszkańcy wielu regionów kraju powinni mieć się na baczności, ponieważ pogoda będzie niebezpieczna. Spodziewamy się opadów marznącego deszczu i mżawki oraz śniegu, które sprawią, że drogi i chodniki będą bardzo śliskie.

W czwartek marznący deszcz, powodujący oblodzenie, już od samego poranka aż po wczesne popołudnie będzie padać na południowe regiony kraju. Na wschodzie i w centrum po południu i wieczorem spadnie do 2-3 cm śniegu, a lokalnie nawet do 5 cm. Następnie śnieg przejdzie w marznący deszcz.
 
Dominować będzie całkowite zachmurzenie, jedynie w zachodnich regionach pojawią się przejaśnienia. Tam też padać nie powinno.
 
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
Idzie odwilż
 
Temperatura przejdzie z wartości ujemnych na dodatnie. Termometry maksymalnie pokażą od minus 2 stopni na północnym wschodzie do plus 3 stopni w centrum i na południowym wschodzie.
 
 
Wschodni wiatr będzie silny, jedynie w południowych regionach wyraźnie osłabnie. Wszędzie będzie potęgować uczucie zimna.
 
Ciśnienie szybko spada
 
Ciśnienie zaczęło szybko spadać. W samo południe wyniesie od 1006 hPa na południu, do 1017 hPa na północnym wschodzie.
 
Warunki biometeorologiczne nadal pozostają niekorzystne. Meteopaci mogą odczuwać ból głowy, bezsenność, rozkojarzenie i rozdrażnienie.
 
Piątek cieplejszy
 
W piątek pochmurno z przejaśnieniami. Na zachodzie deszcz i deszcz ze śniegiem, a na wschodzie wyłącznie deszcz. Temperatura będzie już dodatnia, do 5-6 stopni na południu i wschodzie. Wiatr wreszcie osłabnie.
Łukasz Mielczarek/pgo/Twoja Pogoda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie