"Trzymaj się z daleka od UE i Europy". Premier Słowenii odpowiedział Georgowi Sorosowi

Świat
"Trzymaj się z daleka od UE i Europy". Premier Słowenii odpowiedział Georgowi Sorosowi
European People's Party/wikimedia/CC BY 2.0
Premier Słowenii radzi Georgowi Sorosowi aby trzymał ręce z dala od Europy

Proszę, trzymaj się z dala od Unii Europejskiej i Europy - napisał w piątek na Twitterze premier Słowienii Janez Jansza, odpowiadając na tweeta finansisty George'a Sorosa w sprawie porozumienia UE dotyczącego budżetu.

- Proszę, trzymaj się z dala od UE i Europy. Twoje brudne pieniądze dla tak zwanych NGO to największe źródło konfliktów na kontynencie, które niszczy zaufanie wśród ludzi i demokracji - napisał premier Słowenii.

 

ZOBACZ: Oświadczenie premiera. "Powiódł się nasz plan uzyskania wyjątkowego budżetu"

 

- Już wystarczy brexit. UE potrzebuje odbudowy i stabilności. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zrobiła dobrą robotę - dodał.

 

"Węgry i Polska zagrażają fundamentalnym wartościom UE"

 

W ten sposób Jansza odpowiedział na tweeta Sorosa, w którym miliarder ocenił, że "Węgry i Polska bezczelnie zagrażają fundamentalnym wartościom UE". - Kompromis w sprawie budżetu, który UE osiągnęła z tymi dwoma krajami, odzwierciedla mylną wiarę w to, że to zagrożenie można wyeliminować myśleniem życzeniowym - stwierdził Soros na Twitterze zamieszczając link do tekstu swojego autorstwa na łamach portalu Project Syndicate, którego jest sponsorem.

 

 

W tekście finansista wyraża opinię, że "kanclerz Angela Merkel poddała się szantażowi Polski i Węgier, a zawarty w Brukseli kompromis w sprawie praworządności jest najgorszym z możliwych".

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie