Boris Johnson: Święty Mikołaj przyjedzie. Wzruszająca odpowiedź na list małego chłopca

Świat
Boris Johnson: Święty Mikołaj przyjedzie. Wzruszająca odpowiedź na list małego chłopca
commons.wikimedia.org/Annika Haas/CC BY 2.0
Premier Boris Johnson

Brytyjski premier Boris Johnson zapewnił dzieci, że mimo wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa restrykcji w podróżowaniu, Święty Mikołaj będzie mógł przyjechać w Boże Narodzenie i rozdać prezenty.

Johnson zamieścił w środę na Twitterze odręcznie napisany list od ośmioletniego chłopca o imieniu Monti, w którym ten zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii. Dołączył również swoją odpowiedź.

 

 

"Drogi panie Johnson, mam osiem lat i zastanawiałem się, czy pan i rząd myśleliście o tym, czy Mikołaj przyjedzie w te święta Bożego Narodzenia. Czy jeśli zostawimy płyn do dezynfekcji rąk koło ciasteczek, będzie mógł przyjść? Czy umyje ręce? Rozumiem, że jesteście bardzo zajęci, ale czy pan i naukowcy możecie o tym porozmawiać, proszę" - napisał Monti.

 

Telefon na Biegun Północny

 

Johnson poinformował, że otrzymał "mnóstwo listów na ten temat" i skonsultował się w tej sprawie z ekspertami. "Zadzwoniłem na Biegun Północny i mogę wam powiedzieć, że Święty Mikołaj jest gotowy i rwie się do drogi, podobnie jak Rudolf i wszystkie inne renifery. Naczelny lekarz poprosił mnie, abym ci powiedział, że jeśli Święty Mikołaj będzie się zachowywał w swój normalny, odpowiedzialny sposób i będzie działał szybko i bezpiecznie, nie ma żadnego ryzyka dla twojego zdrowia ani dla jego" - wyjaśnił szef brytyjskiego rządu.

 

ZOBACZ: Szczepionka na Covid-19. Wielka Brytania dopuści ją do użytku w ciągu tygodnia

 

"Pozostawienie płynu do dezynfekcji rąk koło ciasteczek jest wspaniałym pomysłem na to, by pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Używanie go samemu oraz regularne mycie rąk jest dokładnie tym, co sprawi, że ty i twoi przyjaciele znajdziecie się na liście grzecznych dzieci" - zapewnił Johnson.

rsr/pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie