Zarzuty korupcyjne dla siedmiu funkcjonariuszy z Koła

Polska
Zarzuty korupcyjne dla siedmiu funkcjonariuszy z Koła
zdj. ilustracyjne/ Polsat News
Sąd zastosował areszt wobec tych dwóch funkcjonariuszy

Siedmiu funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kole (Wielkopolskie) przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie. Wobec dwóch z policjantów sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

- Prokuratura Okręgowa w Koninie prowadzi śledztwo przeciwko siedmiu funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kole, którym prokurator zarzucił popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym. Przede wszystkich chodzi o przekroczenie uprawnień w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej od innych osób - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda.

 

ZOBACZ: Złodziej ukradł dzieciom prezenty od Mikołaja. Nowe podarki kupili... policjanci

 

Jak dodała, po wykonaniu czynności procesowych z siedmioma funkcjonariuszami, wobec pięciu z nich prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, czyli dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania się ze wskazanymi w postanowieniu osobami.

 

Funkcjonariusze zostali zawieszeni

 

Marańda wskazała, że prokuratura nie wnioskowała o zawieszenie funkcjonariuszy w czynnościach służbowych, ponieważ - jak tłumaczyła - "zgodnie z obowiązującymi przepisami, to przełożony funkcjonariuszy, czyli w tym przypadku Komendant Powiatowy Policji w Kole w momencie uzyskania informacji o przedstawieniu zarzutów ma obowiązek niezwłocznie podjąć decyzję o zawieszeniu funkcjonariuszy w wykonywaniu czynności służbowych". Według informacji prokuratury, taka decyzja już została formalnie podjęta – funkcjonariusze zostali zawieszeni.

 

Marańda zaznaczyła, że wobec dwóch z podejrzanych policjantów skierowano do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

 

ZOBACZ: Brutalny atak na producenta muzycznego we Francji. Policjanci aresztowani

 

- Sąd w dniu dzisiejszym rozpatrując wniosek prokuratora w całości podzielił naszą argumentację i zastosował areszt wobec tych dwóch funkcjonariuszy na okres trzech miesięcy - podkreśliła Marańda.

 

Prokuratura nie informuje obecnie o szczegółach śledztwa. Według nieoficjalnych informacji PAP, sprawa dotyczy głównie funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego.

emi/bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie