Belgia: porwał helikopter. Chciał uwolnić żonę z więzienia [WIDEO]

Świat
Belgia: porwał helikopter. Chciał uwolnić żonę z więzienia [WIDEO]
piqsels/zdjęcie ilustracyjne

Grupa mężczyzn zarezerwowała lot helikopterem nad Antwerpią przekonując, że chcą zrobić zdjęcia miasta. Gdy byli w powietrzu zmusili pilotkę do zmiany kursu i udania się nad budynek tamtejszego więzienia. Oskarżona o zabójstwo żona jednego z porywaczy miała wkrótce stanąć przed sądem. Mężczyźni liczyli, że uda im się ją uwolnić.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w piątek. Czterej mężczyźni zarezerwowali lot helikopterem, przekonując, że zamierzają robić zdjęcia z powietrza. Po starcie z lotniska w Antwerpii, 35-letnia pilotka została jednak sterroryzowana i zmuszona do lotu nad budynek więzienia dla kobiet.

 

ZOBACZ: Strażnik miał namawiać do zabójstwa więźnia. Usłyszał wyrok

 

Sprawcy grozili jej bronią. W międzyczasie dzwonili do nieznanej osoby informując, że są w pobliżu.

 

Maszyna nie mogła wylądować

 

Helikopter przeleciał nad dwoma sąsiadującymi więzieniami Vorst i Sint-Gillis w Brukseli, a nad jednym z nich unosił się przez dłuższy czas. Jednak z powodu swoich rozmiarów nie mógł wylądować na dziedzińcu.

 

Jeden ze świadków opublikował na Twitterze film, w którym zastanawia się dlaczego, helikopter który krąży nad Brukselą, właśnie przeleciał nad dachami więzień.

 

Później śmigłowiec wyruszył do pobliskiej prowincji Waals-Brabant, by wylądować na tamtejszym parkingu. Sprawcy uciekli, natomiast helikopter skierował się w stronę wojskowego lotniska w Melsbroek.

 

Motywy desperackiej próby

 

W krótkim czasie aresztowano czterech mężczyzn, wśród nich 24-letniego mężczyznę i jego ojczyma. Po przesłuchaniu okazało się, że motywem tej desperackiej próby było uwolnienie żony 24-latka.

 

Kobieta jest oskarżona o zabójstwo swojego pierwszego męża i wkrótce powinna stanąć przed sądem. Władze potwierdziły, że więzienia zostały natychmiast objęte kontrolą i nikt nie mógł uciec.

 

emi/msl/ aviation24.be, dw.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie